Владика Михаїл стане Предстоятелем?

Владика Михаїл стане Предстоятелем?

Митрополита Луцького і Волинського УПЦ Київського патріархату Михаїла все наполегливіше називають одним із вірогідних кандидатів на пост Предстоятеля нової Української автокефальної православної церкви, установчий Собор якої заплановано провести 15 грудня ц. р. в столиці України.


Як тільки з’явилися перші повідомлення на цю тему, владика Михаїл представникові «Волинської газети» на відповідне запитання делікатно зауважив, що на все воля Божа.

Згодом в  інтерв'ю порталу «Главком» Його святість прокоментував:

«Я давно обрав спосіб виконувати рішення Церкви. Церква покличе – підемо (на предстоятельство, – «Главком»), а якщо не покличе – не підемо. У нас у Церкві немає самовисунення, і тому сказати, чи готовий я, чи ні – не можу. Спочатку від архієреїв має бути висунення кандидатур. А коли тебе обирають, тільки тоді ти наприкінці кажеш, чи готовий, чи робиш самовідвід. Як я можу сказати, чи я готовий, якщо мене можуть не висунути?».

Також митрополит Михаїл розповів, що це буде таємне голосування серед архієреїв, імена яких будуть записані в бюлетенях. Кожен із них має право бути обраним предстоятелем нової Церкви, яка й отримає Томос канонічності від Вселенського патріархату, і має один голос під час голосування. 

Як відомо, Предстоятель УПЦ КП, Патріарх усієї України-Руси Філарет заявив, що не висуватиме своєї кандидатури. Вочевидь, не пропонуватиме її і представництво від АУПЦ.

29 листопада ц. р. Синод Вселенського патріархату в Константинополі (Стамбулі) сповістив, що розробив проект установчого Статуту української церкви в контексті раніше ухваленого рішення надати їй автокефалію.

«Створення єдиної української помісної православної церкви означатиме перетворення її на 15-у незалежну від інших канонічну помісну православну церкву. Очікується, що в об’єднавчому соборі візьмуть участь ієрархи Української православної церкви – Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви, а також якась частина представників УПЦ (Московського патріархату)», – зазначають колеги з «Радіо «Свобода».

Об'єднавчий собор відбудеться 15 грудня у Святій Софії у м. Києві. Собор має затвердити Статут нової церкви та обрати предстоятеля. Крім того, буде вирішено і статус нової Церкви.

Новина викликала шалений спротив тієї гілки православ’я в Україні, яку контролює через митрополита Онуфрія Москва. Зокрема, Предстоятель РПЦ, Патріарх Московський Кірілл заявив, що він і його однодумці «ніколи не погодяться на самостійність української церкви», а тому «не благословляють» участь архіреїв в об’єднавчому Соборі.

Світлана КОМА.

На фото Ольги КОНОНЧУК: митрополит Михаїл під час вшанування Героїв Небесної Сотні в м. Луцьку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (266) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%