Солідарні з моряками

Солідарні з моряками

Волинь долучилася до всеукраїнської акції підтримки полонених українських моряків.


11 грудня під стінами Волинської облдержадміністрації на Киъвському майданы м. Луцька урочисто підняли прапор Військово-морських сил України, щоб таким чином підтримати 24 полонених – українських військовослужбовців із малих броньованих артилерійських катерів «Нікополь» і «Бердянськ» та буксира «Яни Капу».

Нагадаємо, 25 листопада на території Керченської протоки, у нейтральних водах, авіація і флот Російської Федерації обстріляли та взяли штурмом невеличкі українські військові кораблі, котрі йшли з української Одеси в український Берддянськ повз український Крим, тимчасово окупований Кремлем. Озброєні до зубів російські спецназівці захопили в полон екіпажі суден, у тому числі як мінімум трьох важко поранених хлопців. У зв’язку з цим, 26 листопада Верховна Рада України прийняла рішення про введення воєнного стану на території 10 областей.

На підтримку полонених співвітчизників в Україні відбулися масові акції. У м. Луцьку більше сотні людей зібралися на Київському майдані, аби висловити свою солідарність з моряками. Людей могло б бути й більше, якби громада більше дбала про захист своїх захисників...

Вітім, акція відбулася за участі голови облдержадміністрації Олександра Савченка та його заступників Світлани Мишковець і Дениса Пятигорця, народного депутата України Ігоря Лапіна, учасників Антитерористичної операції, військових капеланів, працівників облдержадміністрації та небайдужих громадян. 

Ніхто з облради та Луцької міськради сюди не прийшов, хіба що голова Громадської ради при Луцькому міському голові Володимир Данилюк.

«Можливо, ми повинні були зібратись раніше…Але коли ти далеко від фронту, то по-іншому сприймаєш усі події. Те, що сталось у Керченській протоці, говорить про одне: якщо раніше Росія заявляла, що не має відношення до всього, що відбувається в Україні, то тепер це доведений агресивний збройний напад», – зазначив голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко.

А також додав, що українські моряки повели себе достойно і з гідністю.

«Вірю, що вони так само будуть себе поводити, перебуваючи незаконно в полоні. І так само гордо повернуться додому. І так само гордо колись ми з ними проведемо парад українських військових на Червоній площі біля Кремля. Не сьогодні, не завтра, але колись це буде, бо наш народ - непереможний», – наголосив Олександр Ілліч.

Право підняти Державний прапор України та прапор Військово-морських сил ЗСУ на підтримку українських моряків надалося старшому сержанту, учаснику АТО, морському піхотинцю Анатолію Горуну.

Стяги замайоріли під Гімн України на громоголосе «Слава Україні! Героям слава!».

Слід додати, що аналогічні заходи відбулися у кожному районному центрі області.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%