Почаїв: із монахами, але без листонош!

Почаїв: із монахами, але без листонош! Доки країна бурхливо дебатує з приводу набуття новою православною церквою Томосу канонічності, а почапївські проросійські монахи безпідставно скаржаться на утиски влади і не можуть пояснити, куди поділи з десяток безцінних ікон, в це святе тернопільське містечко прийшла інша біда. На місцевому поштовому відділенні залишилися лише одна завідуюча. А всі 9 листонош одним і тим самим числом написали заяви про звільнення!


Листи, пенсія, передплатна періодика та комунальні квитанції десяти тисяч людей під загрозою.

Про це повідомили колеги з ТСН:

«У містечку Почаїв на Тернопільщині На Тернопільщині всі листоноші звільнилися за власним бажанням На Тернопільщині всі листоноші звільнилися за власним бажанням всі листоноші звільнилися за власним бажанням. Люди невдоволені тим, що їхня мізерна зарплата може ще зменшитися через скорочення кількості робочих днів.

Дев'ять заяв датовані одним днем, коли на пошті оголосили про зміну графіка.

«Сказали, що все», –  констатує керівник Почаївського відділення зв'язку Марія Нек. Пані Світлана пояснює, що впаде листоноша від надмірної роботи, адже тепер її слід робити швидше, а взимку використовувати старий службовий велосипед забороняє техніка безпеки. Пішки ж обійти 14 вулиць її дільниці протяжністю майже двадцять кілометрів нереально, а керівництво наказує ще й збільшити швидкість руху. Якщо раніше за нормами їй виділяли дві хвилини на обслуговування однієї людини, то тепер і їх зменшили. Але насправді, щоб видати людині пенсію, жінка витрачає щонайменше десять хвилин.

«От приходжу, даю розписатися, нарахую гроші, перерахують, бо вона мусить після мене перерахувати. Ще товару пропоную, як-то кажуть», – пояснює поштарка Світлана Хоміч.

Листоноші нарікають, що з них зробили ходячі магазини.

«Оце для бабці-пенсіонера товар першої необхідності – кава! Бабця купує таблетки від тиску – ми їй каву носимо. Бабця получає пенсії півтори тисячі – бабка візьме шоколадку за 21 гривню?», – пояснюють вони.

Поштарки тягнуть на собі торби з пляшками олії і банками томатної пасти:

«Я собі буду спаковувати в свій пакет, я знаю ціну, буду людям пропонувати».

Наймолодшій почаївській листоноші Юлі 26 років, дівчина, пакуючи поштарську торбу, губиться у назві власної професії – вантажник, носій, марафонець, інкасатор чи продавець.

«По нормативах має бути сумка не більше 7-8 кілограм", – каже вона.

На практиці ж виходить 15-кілограмова. З нею вирушає на дільницю стоптувати своє взуття. Поштарські чоботи — це найболючіша тема листонош.

«Це нам дали чоботи, щоб ми ходили зимою. Вони слизькі. Стань на нього в лід. В нас нема ні льодоходів, нічого», – каже Оксана Гнатишин.

Про свої проблеми листоноші говорили не раз, але їх ніхто не чує.

«Нам доводять, що ми нічого не носимо, нема навантаження в нас, бо в нас мало газет. Подивіться, будь ласка, коли я його розсортую, в якій порі я звідси вийду? Ніч буде. Скоротили один день – раз, зарплата взагалі мала – два, ну і нема ні лікарняного, ні відпуску такої нема, нічого», – нарікають працівники.

Районне поштове керівництво дає такі пояснення, що зрозуміти їх не ладен, здається, ніхто.

«В малій заробітній платі. Але кожна людина для себе визначає, от моя заробітна плата мене теж не влаштовує. Я не можу сказати», – говорить директор Кременецького Центру поштового зв'язку Петро Брик.

Хто буде розносити пенсії, комунальні квитанції, листи чи газети десяти тисячам жителів Почаєва наприкінці грудні – невідомо».

«Мешканців Почаєва цікавить, коли вони будуть отримувати свої газети та журнали, а найголовніше – пенсію?», – ставлять питання руба колеги з порталу «Типовий Почаїв».

Наш кор.

На фото порталу «Типовий Почаїв»: на почаївській пошті залишилася тільки одна завідуюча…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%