Три празники в гості.ФОТО

Три празники в гості.ФОТО В Україні гостюють три празники – Рождество Христове, святого Василя і Святе Водохреще. Тож скрізь линуть колядки, щедрівки і віншування.

Минулої неділі звучали вони й у Волинському академічному музично-драматичному театрі ім. Тараса Шевченка. Тут відбулося обласне святкове-обрядове різдвяне дійство «Три празники в гості». До Луцька з’їхалися колядники і щедрувальники Іваничівського, Камінь-Каширського, Ківерцівського, Ковельського, Луцького, Любомльського, Маневицького, Старовижівського, Шацького р-нів, міст Луцька, Ковеля, а також із Польщі. Звісно, кожен співав прадавні колядки і щедрівки свого регіону чи сільця, приїхав із різдвяною звіздою, Маланкою, Козою, Конем чи Ведмедем. Не дарма ж кажуть, що не сільце – то нове слівце, звичай, обряд, ошатний одяг, взір на вишиванці… А потім усі разом колядували – сцена та зал, і від того світ яснів.


– У Різдвяному дійстві взяло участь понад 400 колядників, щедрувальників і посівальників, – зазначила директор обласного науково-методичного центру культури Любов Рожнова, яка разом з облуправлінням культури організували свято. – Втім потрапили далеко не всі охочі. Адже відбираємо найкращих, із найцікавішим автентичним фольклорним матеріалом. Цьогоріч родзинкою дійства стали унікальні йорданські колядки.


До речі, говорив колядками і Театральний майдан, де цього дня проходив етнофестиваль «Різдво у Луцьку». Братство бджолярів Волині Віфлиємським вогнем засвітило величезну свічку конкурсу медоварів «Питні меди – 2014» (двадцять учасників із Київщини, Івано-Франківщини, Львівщини, Хмельниччини, Миколаївщини та Волині), працювало містечко народних майстрів. По-доброму вразили однокласники Дмитра Ціховича – учня гімназії №18, які «колядували» , щоб зібрати кошти на лікування товариша. На це була спрямована і благодійна акція «З Різдвом у серці», що того дня відбулася у Палаці культури Луцька.


А ось фестиваль «Коляда», що проходив у римсько-католицькому костелі Петра і Павла, «говорив» українською, російською і польською мовами: Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Беата Бживчи вітала 12 вокальних ансамблів культурних громад України, Росії, Польщі і Вірменії. Усі храми Луцька, Волині та загалом України того недільного дня також наповнювалися подячними молитвами та піснеспівами, колядками та щедрівками.

Сергій ЦЮРИЦЬ.


Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (582) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%