Тоді газети писали

Тоді газети писали

Тоді газети писали

80 років тому

СУД НАД КОМУНІСТАМИ

Під час процесу 56 комуністів у 1934 р. в Луцьку Окружний суд запросив свідком віце-старосту повітової адміністрації у Сарнах Маріана Ткачука. Коли свідок з’явився у залі засідань, звинувачені зустріли його кри­ками: «Вбивця! Кат! Ґвалтівник!» Виявилось, що перед тим Ткачук був передовиком державної поліції, працював у Луцькій в’язниці і «був передовим» у катуванні в’язнів. Звинувачувана Роза Спекулянт посвідчила, що під час допиту з допомогою вартового він зняв з неї одяг, закував у наручники і зґвалтував. Іншого в'язня – Степана Бойка, закатованого у процесі слідства, Ткачук завіз і скинув до р. Стир. Вісті із в'язниці дійшли до сейму і дочекались депутатського запиту. Звинувачення досліджував сам прем'єр і трохи розігнав персонал в'язниці. Тоді викинули і Ткачука. Однак не залишили служаку без хліба, призначивши його віце-старостою.

На фото із сайта volyntimes.com.ua: Луцьк, Окружний суд, процес над комуністами.

Województwowołyńskie 1921-1939. – WydawnictwoPAN, 1988»)

75 років тому

КОРОТКІ ВІСТІ

Інженер Червінський у Рівному опрацював конструкційний проект самольоту, який приводиться в рух по роверовій системі. Проект представлено Повітовому Комітету LOPP-у, а останній скерував його до Воєвідського Комітету в Луцьку.

(«Волинське слово», 1939 р.)

Повіт Дубно. 19 січня у Підлужжі, гміна Верба, відбулась урочистість Йордану, у якій взяло участь 700 осіб, представники влади і депутат Косидло.

Волинський воєводський уряд. Суспільно-політичний відділ. Місячний ситуаційний звіт. Витяг»)

60 років тому

СТАЛІНСЬКА РОЗКІШ

Східний Берлін. Стояв похмурий ранок 21 грудня 1952 р. Але в Державній опері панувала урочиста атмосфера – відзначали 73-й день народження Йосипа Сталіна. Мер східного Берліна Фрідріх Еберт передавав ключі від перших 1148 квартир на Шталіналеї їх власникам. Алея з 1949-го носила ім'я радянського диктатора. Після вивчення досвіду радянської міської забудови тих років і творчості московських архітекторів, на алеї з'явилися будинки в знаменитому сталінському стилі, який жартома називали сталінською готикою.


На фото із сайта einestages.spiegel.de: так виглядала Шталіналея 1953-го.

55 років тому

ВІСТІ З-ЗА КОРДОНУ

Як повідомляє Чехословацьке телеграфне агентство, чехословацька преса приділяє велику увагу тезам доповіді тов. М. С. Хрущова на ХХІ з’їзді КПРС. Газета «Руде право» підкреслила, що тези закликають до мирних змагань. Результат цих змагань повинен вирішуватися не числом атомних вибухів, а незаперечними перевагами соціалістичної світової системи над капіталістичною результату

(«Радянська Волинь», 1959 р.)

10 років тому

ПОДЯКА ЖУРНАЛІСТЦІ

Творчий доробок редактора інформаційного відділу газети «Досвітня зоря» Олени Мороз відзначив міністр внутрішніх справ України Микола Білоконь. За активне висвітлення діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю, питань зміцнення правопорядку і законності, формування позитивного іміджу міліції нашій колезі оголошено подяку.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області, сайтів ipress.ua,ruh.znaimo.com.ua

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%