Язик – за зубами

Язик – за зубами

Із запровадження воєнного стану люди вчаться жити фактично в умовах війни. Звичайно, це треба було зробити значно раніше. Але правду кажуть: краще пізно, ніж ніколи…


Ворог шукає будь-яку інформацію, здатну принести шкоду нашому війську та державі. Причому, його цікавлять не лише новини з зони проведення ОСС та областей на воєнному стані, але і з глибокого тилу, до якого наразі належить Волинь. Шпигуни та агенти впливу – це окрема тема. Бо воістину невичерпне джерело знань для різноманітних аналітиків та експертів – відкриті джерела інформації. До вже традиційних газет, радіо і телебачення новітній світ комунікацій додав телефонний зв’язок і особливо – соціальні мережі. Там і черпають усе підряд у поті чола, щоб потім кров’ю вмивалися наші солдати…

Саме тому Міністр інформації Юрій Стець ще на засідання РНБОУ, де запроваджували воєнний стан, звернувся до журналістів із проханням використовувати лише офіційні джерела новин. Звичайно, до самого Юрія Стеця та його відомства, яке пасе задніх в медіа-війні з окупантами та сепаратистами, теж виникає чимало питань, та наразі – не про це.

Спочатку штаб нашої 14 ОМБр у соцмережах попросив співгромадян не фіксувати і не поширювати інформацію, котра може зашкодити українському війську:

«Давайте проявимо єдність! І, побачивши військових, техніку, озброєння – просто промовчимо! А в душі потішимося: «Наші!».

Згодом і «Укроборонпром» звернув увагу на недоцільність розповсюдження будь-яких даних про техніку та озброєння, котрі виходять за межі його підприємств для потреб армії та флоту.

І чим далі триватиме війна, тим більше уваги треба звертати на пильність. І це – не лише компетенція спецслужб, але й прямий обов’язок кожного.

Під час минулої війни на це звертали неабияку увагу. По обидва боки фронту існували спеціальні структури, які переглядали буквально кожного листа. Лінії зв’язку теж були під контролем, а любителям ляпнути зайвого нагадували про пильність не лише командири, але й художники, малюючи промовисті плакати. Крилата фраза «Болтун – находка для шпона!», врешті-решт, не втратила актуальності й у наш час. Бо крім суспільного осуду тим, хто зайвою відвертістю ллє воду на млин ворога, можна ще й наразитися на цілком конкретні статті Кримінального кодексу … Мало того: один і той самий злочин в умовах воєнного стану чи війни карається набагато суворіше, ніж у мирний час!

Для чого ці рядки? «Диванна сотня», яка в соцмережах демонструє чудеса знань про стратегію і тактику, як правило, розводить руками перед лицем жорстких і жорстоких реалій. Тому пригадаймо ще один крилатий вислів і поставимо крапку: «Якщо хочеш видаватися розумним, інколи краще промовчати…».

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з відкритих джерел: старий агітаційний плакат, який закликає до пильності.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%