Сторінками минулого 13.12.2018

Сторінками минулого 13.12.2018

95 років тому
Лихі зміни
«Вже четвертий рік, як народ наш волинський опинився під польською владою. Цей час добре дався взнаки нашій Волині. Куди не поглянемо, всюди лихі зміни: школи поробилися польськими, урядовці всі поляки, велика сила земель волинських віддана полякам. Тільки народ український лишився таким же, хоча його більш усього хочуть зробити польським. Але цьому не бути. Перше тому, що над ним знущаються.  А друге, не в той час почали».
(«Проліски», 1923 р.).

75 років тому
У Великонімеччину
«Українці! Хто зголоситься на працю до Великонімеччини,вертається з багатим досвідом та має найкращі передумови поліпшити своє будуче! Зголошуйтеся! Німецька перемога – це майбутність Європи! Поможи її вибороти! Німецький вояк обороняє твою Батьківщину, дякуй йому незворушною готовністю до праці!».
(«Голос Сарненщини», 1943 р.).

60 років тому
«Ленінський шлях»
«Створений у 1948 р. із хліборобів Іванич колгосп «Ленінським шляхом» попервах увібрав до артілі 95 господарств. Під невтомним керівництвом партії Леніна він досяг  значний успіхів. Тож у 1958 р. уряд нагородив за успіхи в колгоспному будівництві ряд колгоспників і партійно-радянських діячів. Перший секретар райкому партії С. В. Наконечний був удостоєний високого звання Героя Соціалістичної праці, голова виконкому районної Ради депутатів трудящих Ф. Г. Давидовський нагороджений орденом Леніна, бригадири І. О. Мудренко, В. А. Чміль і доярка Н. І. Ситник відзначені медалями».
(«Селянська правда», 1958 р.). 
На фото з архіву: іваничівські колгоспники читають свіжі газети.

5 років тому
Крах Ілліча
«Євромайданцівці повалили в столиці пам’ятник Леніну, який стояв на пр-ті Тараса Шевченка навпроти Бесарабського ринку. На Волині «Ленінопад», в основному, завершився в 1991 р. Але досі непорушно стоїть Ілліч у центрі смт Маневичі, а от у с. Велика Глуша найкомуністичнішого Любешівського р-ну місцевого вождя хтось обмалював зеленою фарбою. А в смт Цумань Ківерцівського р-ну від пам’ятника лишилися тільки ноги на постаменті».
(«Волинська газета», 2013 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (240) - 86.3%
Пізно (8) - 2.9%
Яка різниця? (8) - 2.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (12) - 4.3%
Мені байдуже (9) - 3.2%