Нестандартні ідеї швидкого прибирання
Метод «КонМарі»
Цей метод став неймовірно популярний завдяки книзі «Магічне прибирання» японського консультанта по наведенню порядку Марі Кондо. Вона вважає, що кожна річ у хаті несе в собі певну енергію: позитивну чи негативну. Тому головне завдання – залишити тільки ті речі, які викликають приємні емоції і радість. Якщо річ асоціюється з чимось негативним, то просто подякуйте їй за те, що вона була, і викиньте.
Марі радить розділити речі за категоріями: одяг, книги, посуд та інші. Під час прибирання речі з однієї категорії слід зібрати і відсіяти те, що не потрібно.
Ще одна рекомендація Марі Кондо – зберігати речі у вертикальному порядку. Достатньо складати їх в акуратні прямокутники і розподіляти рядами у вертикальному положенні – таким чином заглядаючи в шафу, ви відразу знайдете те, що потрібно.
Метод Лео Бабаути
Творець блогу про продуктивність і мінімалізмі Лео Бабаута радить прибирати за собою на ходу: поїли – відразу мийте тарілку, побачили пил на підлозі – підметіть. При такому підході прибирання стане щоденним непомітним заняттям, яке забиратиме кілька хвилин.
Ще одна рекомендація Лео – прибиратися не відразу по всій кімнаті, а в зоні, яку можна обхопити руками. Так можна рухатися від точки до точки, витрачаючи на кожну всього по декілька хвилин.
При розборі речей Лео пропонує розкласти їх на три категорії: «точно залишити», «викинути», «можливо, залишити». Речі в стопці «можливо, залишити» слід прибрати в ящик на півроку – якщо протягом цього часу ви ними не скористалися, то сміливо відправляйте їх у сміття.
Метод «Анонімні ледарки»
Автором цього методу є американська бізнес-леді Сандра Фелтон. Основний принцип – знайти своє місце для кожної речі і завжди повертати її саме туди, причому відразу ж після того, як ти їй скористався.
Метод «Флайледі»
Цю систему придумала американка Марла Сіллі, яка вважає, що від прибирання теж треба отримувати задоволення. Її головний принцип – забути про генеральне прибирання по вихідних і приділяти наведенню чистоти в будинку по 15 хвилин щодня. Щоб усе встигати, Марла радить перед початком прибирання ставити таймер і закінчувати його рівно в той момент, коли він дасть сигнал.
Один раз в тиждень виділяйте собі годинну на прибирання в будинку, щоб пропилососити, помити підлоги, витерти пил – цей принцип Марла Сіллі назвала «Годину благословення дому».
Фото з сайта wworld.com.ua.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
ДБР викрило схему з незаконного експорту металобрухту через Волинську митницю У Луцьку відбудеться презентація графічної новели "На межі" та виставки портретів "Втрачений дім" У Луцьку ліквідували 3 пожежі На Волині успішно реалізували пілотний проєкт по запровадженню системи навігації для пожежної... Нововолинянка шиє устілки для військових У Луцькій громаді триває громадське обговорення з перейменування окремих вулиць За рік нововолинянка зшила 5 тисяч устілок для військових Пиріг з горошком і солодкою цибулею На кордоні з білоруссю немає ударного угруповання ворога, але можливі провокації – Демченко На Волині горіло приміщення котельні- Опитування
- Результати