Анатолій Вітів переходить в атаку?

Анатолій Вітів переходить в атаку?

Керівник фракції «Свободи» в облраді, голова постійної комісії  з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією облради Анатолій Вітів кількома публічними заявами демонструє, що період тимчасового затишшя в боротьбі між «третім» та «другим» поверхами двох гілок волинської влади завершився. Як далі розгортатиметься «гаряча фаза» конфлікту, покаже найближчий час.


Щодо політичної конфігурації, то «Свобода» разом із найбільшою фракцією УКРОПу на чолі з головою облради Ігорем Палицею становлять фактичну більшість в органі місцевого самоврядування Волині. До тих, хто її підтримує, слід занести кількох депутатів, які залишили попередні фракції, а також частину «Батьківщини» на чолі з заступником голови облради Романом Карпюком і «Нашого краю», який фактично перестав існувати як фракція після виходу з нього Володимира Дибеля.

Чому ж лідер волинської «Свободи» Анатолій Вітів вирішив відкопати сокиру війни та виступити з гострою критикою позапартійного голови облдержадміністрації Олександра Савченка?

Формальна причина – негаразди в роботі ДП «Волиньторф», котре замордували перевірками та не виділенням земельних ділянок для видобутку сировини, що загрожує повною зупинкою стратегічного підприємства.

Зокрема, в розмові з представником порталу «Перший канал соціальних новин» Анатолій Вітів серед іншого зауважив:

«У попередній каденції було так: була Партія регіонів, яка мала свого «губернатора», мала свою більшість, а якщо не мала, то збирала «тушок» і приймала всі рішення в кабінеті «губернатора» (мається на увазі спочатку Борис Клімчук, у лютому 2014 р. – Олександр Башкаленко, – ред.). Голова облради (мається на увазі Володимир Войтович, – ред.) тоді не приймав жодних рішень. Він був підлеглим голови облдержадміністрації. Депутати від опозиції, якими були свободівці, практично не впливали на жодне питання. Ну, хіба коли ми блокували трибуну, і такі випадки були.

Але така рада була неефективна, бо вона не відповідала принципам самоврядування. То була радше структура президентської вертикалі. Зараз рада – то є самодостатній орган, який приймає рішення без оглядки на те, що робиться в Кабміні.

У нас нема жодного протесту прокурора або суду, який би скасовував прийняте нами рішення. Ми працюємо відповідно до закону, але розуміємо, що голова облдержадміністрації, хто би він не був – Гунчик чи Савченко – то є президентська вертикаль. Натомість наше завдання – відстоювати інтереси місцевих громад. У тому ми розходимося. І відповідно з такими підходами та пріоритетами й працюємо».

Також Анатолій Вітів, як поінформував портал «Волинь.UA», повідомив, що на сесії облради 20 грудня ц. р. депутати заслухають особистий звіт голови облдержадміністрації Олександра Савченка з даної ситуації (мається на увазі критична ситуація на ДП «Волиньторф», яке очолює депутат облради від УКРОПу Іван Киричик, – ред.), скерують подання у правоохоронні органи та уряд, а також поставлять питання про перебування окремих чиновників на своїх посадах після того, як вони ігнорують інтереси громади».

А на персональній сторінці в Фейсбуці Анатолій Вітів заявив:

«Чуючи у бік депутатів Волинської облради з боку очільника облдержадміністрації слова на зразок «балабони», розумієш: дух совкового міліціонера так і не вивітрився з Олександра Савченка… Може, Савченко переплутав приміщення обласної ради з совковою міліцейською дільницею? Чи він досі наївно вважає, що депутати його підлеглі, а сам він – великий начальник? Що обранці громади мають мовчати і не реагувати на беззаконня, яке відбувається в області на підприємстві «Волиньторф». Що депутати не мають права вимагати звіту роботи обласних чиновників включно з головою адміністрації. Задавати їм прямі, незручні питання. Критикувати і спілкуватися на рівних з головою обласної державної адміністрації. Я хочу дуже розчарувати голову ОДА. Раджу йому спуститися з небес на грішну землю і зрозуміти, ким він є у системі координат обласної влади».

Наразі реакція самого голови облдержадміністрації Олександра Савченка, генерал-полковника міліції у відставці, відсутня.

Слід також зауважити, що подібних критичних висловів Анатолій Вітів щодо звільненого за системні та катастрофічні провали в роботі екс-голови облдержадміністрації Володимира Гунчика не допускав. Хоча саме Володимир Гунчик почав знищувати ДП «Волиньторф», блокуючи виділення необхідних для видобутку сировини земельних ділянок! Мало того: облрада так і не поставила на голосування питання про недовіру цьому горе-чиновникові, що могло б бути підставою для його швидшого звільнення з посади. Не ініціювали відсторонення від посади навіть після того, як звіт Володимира Гунчика про діяльність за 2017 р. так і не був підтриманий депутатами облради, іншими словами – був визнаний незадовільним.

Із квітня ц. р., коли Президент Петро Порошенко призначив головою облдержадміністрації Олександра Савченка, який раніше був першим заступником голови Київської облдержадміністрації, перший номер списку «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Володимир Гунчик жодного разу не був на сесії облради. Хоча й регулярно приїздить у м. Луцьк зі столиці, де в системі ДП «Укроборонпром» займає третьосортну посаду.

Чи приїде депутат Володимир Гунчик на сесію 20 грудня і чи голосуватиме разом із нинішньою більшістю облради за «подання у правоохоронні органи та уряд» та за «питання про перебування окремих чиновників на своїх посадах», стане відомо менш ніж за тиждень.

Крім цього, відсутня офіційна позиція з цього питання і керівництва облради: голови Ігоря Палиці (УКРОП), першого заступника Олександра Пирожика («Свобода») і заступника Романа Карпюка («Батьківщина».

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: Анатолій Вітів під час засідання депутатської комісії.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (210) - 87.1%
Пізно (7) - 2.9%
Яка різниця? (7) - 2.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 3.7%
Мені байдуже (7) - 2.9%