Гонінь на тих, хто залишився в УПЦ МП, не буде

Гонінь на тих, хто залишився в УПЦ МП, не буде

Керівник Російської православної церкви Патріарх Московський і всієї Росії Кірілл (Владімір Гундяєв) напередодні створення за підтримки Вселенського патріархату Української Помісної Автокефальної Православної Церкви поскаржився на Київ і Константинополь в усі можливі інстанції: від ООН до Папи Римського.  А от Президент Петро Порошенко запевнив, що гонінь, на тих, хто залишиться в духовній єдності із Москвою, не буде. Зате тих, хто долучається до УПАПЦ  – захистять!


Отже, Патріарх Кірілл надіслав листа Генеральному секретарю ООН Антоніо Ґутеррішу, канцлерці Німеччини Анґелі Меркель, Папі Римському Франциску, Президенту Франції Еммануелю Макрону і низці інших світових лідерів листа, закликаючи їх «захистити вірян в Україні». Відповідне повідомлення оприлюднив 14 грудня Відділ зовнішніх церковних зв’язків РПЦ.

«У своєму посланні глава РПЦ висловлює стурбованість «масовими випадками порушенням прав» духовенства Української православної церкви (Московського патріархату).

«Втручання лідерів світської української держави у церковні справи набуло характеру грубого тиску на єпископат і кліриків Української православної церкви, що дозволяє говорити про початок повномасштабних гонінь», – наводить слова Владіміра Гундяєва «Радіо «Свобода».

Тож Патріарх РПЦ Кірілл «попросив світових релігійних і політичних діячів «захистити єпископат, духовенство і вірян Української православної церкви (МП – ред.) «від дискримінації і тиску з боку української влади».

Натомість Президент України Петро Порошенко ввечері 15 лютого офіційно заявив, що держава не втручатиметься у справи об'єднаної православної церкви, а також запевнив вірян УПЦ (МП), які не захочуть переходити до неї, що держава поважатиме їхній вибір.

«Так само гарантую, що держава захистить права священиків і мирян УПЦ МП, які добровільно вирішать вийти з-під Москви», – зазначив Петро Порошенко.

Насамперед ідеться про таких ієрархів УПЦ МП як владики Вінницький і Барський Симеон та Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Наш кор.

На фото ТАСС: намісник Свято-Почаївської ЛАВРИ УПЦ Московського патріархату Павло у столиці Росії на соборі з Патріархом РПЦ Кіріллом, 30 жовтня 2018 р.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%