XVIII «Jazz Bez»

XVIII «Jazz Bez»


Міжнародні колективи, українські мотиви з сучасним джазом та скандинавський холодний джаз – у Луцьку відбувся міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez»!

У стінах обласного ляькового театру лучани та гості міста зустрілися з: «Leleka» (Німеччина-Польща-Україна), «Jonas Cambien Trio» (Норвегія-Бельгія), «Spiritual Leftovers feat. Manu Domergue» (Польща-Франція-Україна), «Silhouette and Vinx» (США-Угорщина), «Ark Ovrutski New York Quartet feat. Benny Benack» (США) та «Aleksandra Kutrzepa Quartet» (Польща).
Відкривав триденне дійство мультикультурний проект «Leleka». Проект заснували у 2016 р. у Берліні. Це чотири музиканти із України, Польщі та Німеччини, що сплітають старовинні українські мотиви із сучасним джазом, додаючи своїх музичних та культурних особливостей. Це одне з найяскравіших відкриттів цьогорічного Jazz Bez. 
Другим на сцену вийшов колектив із Бельгії та Норвегії «Jonas Cambien Trio», який зіграв скандинавський джаз. Цей термін означає холодність, пронизливість, крихкість та аскетичну красу. Колектив постійно експериментує, продовжує прогресувати, при цьому залишається відкритим і доступним для найнесподіваніших залів.
«Spiritual Leftovers feat. Manu Domergue» презентував на луцькій сцені музичний матеріал, який увійде до їхнього першого альбому. Це буде музика, інспірована книгою Італо Кальвіно «Невидимі Міста».
«Vinx», безумовно, найочікуваніша зірка цьогорічного Jazz Bez та один із найбільш обдарованих вокалістів-імпровізаторів сучасності. Його неперевершений спів Al Jarreau назвав запорукою безпечного майбутнього вокальної джазової імпровізації. Складні багатошарові мелодії, унікальний тембр і барабан, із яким Vinx нерозлучний, роблять цього виконавця справді впізнаваним і особливим. Шоу «Silhouette and Vinx» – це витримана суміш джазу, фанку, bossa nova та блюзу.
Крім того, відомий нью-йоркський квартет Арка Овруцького (Ark Ovrutski) виступив в Україні з зірковим трубачем Бенні Бенаком III. Це було справжнє артистичне шоу, помножене на складну та водночас близьку за сприйняттям джазову музику, а також персональну харизму трубача. Лідер квартету Арк Овруцький – відомий український контрабасист, композитор і бенд-лідер, який нині проживає в Нью-Йорку.
Репертуар групи «Aleksandra Kutrzepa Quartet» подарував слухачам свої авторські композиції у сучасній стилістиці джазу та імпровізаційної музики. 
Це були неймовірні виступи, сповнені магічної енергетики та проникливої емоційності. Як казав відомий джазовий дослідник Маршалл Стернс:
«Передусім, де б ви не почули джаз, його завжди значно легше впізнати, ніж описати словами».
Фестиваль відбувся за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку, «Music Norway», компанії «Kromberg & Schubert» та Луцької міської ради.

Наш кор.
Фото із сайта «Волинські новини».  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%