Послуги прийшли до людей

Послуги прийшли до людейНе такі далекі часи, коли людина за будь-якою довідкою змушена була їхати у райцентр та вистоювати немалу чергу. Нарікань на роботу обслуговуючих служб доводилося вислуховувати тьму-тьмущу. Ця тема часто потрапляла на шпальти газет, але кардинально ситуація мінялася повільно. 

Що ж маємо тепер? Прикметно, що тепер не людина їде за послугою, а остання наблизилася до конкретної особи. Прикладом у даному випадку може служити адміністративний відділ ЦНАПу Цуманської ОТГ, що в Ківерцівському районі. Керує ним досвідчений фахівець Галина Трофимчук. Окрім неї, з людьми контактують два адміністратори Оксана Жук та Наталія Ніжнік, спеціалісти І-шої категорії Наталія Кондратюк та Тетяна Тачинська, державним реєстром речових прав заправляє Світлана Гриценя. Дівчата, зізнається Галина Іллівна, яка певний період пропрацювала на посаді заступника голови Цуманської селищної ради, сумлінно ставляться до своїх обов’язків, ввічливі та уважні до клієнтів. Коли необхідно, пояснять людині, що ще необхідно донести, аби отримати бажану довідку.
– Ми почали працювати з першого липня нинішнього року, – розповідає начальник-адміністратор відділу. – Таке рішення попередньо ухвалили місцеві депутати на сесійному засіданні, яке відбулося 27 березня ц. р. Тоді ж затвердили графік роботи, посадові інструкції працівників, концепцію розвитку, регламент та положення про діяльність ЦНАП. Щоправда, деякі схваленні на виконкомі. Ми перебрали на себе видачу довідок про склад сім’ї, інших довідок місцевого значення, реєстрацію та зняття з реєстрації щодо місця проживання.
Прийом документів із соціальних питань здійснюють спеціалісти першої категорії соціального захисту. Раніше у Цумані працювала філія управління соціального захисту Ківерцівської райдержадміністрації. Тепер вона стала одиницею місцевого ЦНАПу. Два спеціалісти обслуговують до 15 тисяч населення. Кошти на зарплату одного спеціаліста виділяють Вишенська, Грем’ячівська та Карпилівська сільські ради. Центр надає послуги не тільки жителям ОТГ, а й навколишніх сіл, які не входять до складу співтовариства. Так склалося з часу діяльності філії. Людям поближніх сіл ближче їхати до Цумані, ніж до Ківерців. До райцентру приписали жителів Берестян, Липно та Холоневичів, яких обслуговували працівники управління соціального захисту Ківерцівської РДА. Після гуртування громади ці населенні пункти перейшли під юрисдикцію Цуманського ЦНАПу. 
Таку відповідальну ділянку роботи Галині Трофимчук довірили не випадково. Понад десять років вона пропрацювала в місцевому самоврядному органі. За цей час набула професійних навичок, досвіду спілкування з людьми, досконало вивчила документообіг, діловодство, удосконалила практику підготовки та стиль ділового листування. На початках працювала діловодом, згодом два роки фахівцем з соціальної роботи, закінчила на посаді заступника голови селищної ради. Усе листування, по суті, скинули на Галину Іллівну. Вона ж хотіла живої роботи, щоденного спілкування з людьми. Тож не заперечувала, навпаки, пораділ коли запропонували очолити відділ ЦНАПу.– Колектив підібрався на славу, – не скриває свого задоволення пані Трофимчук. – На посаді адміністраторів перебувають Оксана Жук та Наталія Ніжнік. Наталія Сергіївна має досвід кадрової роботи, а Оксана Анатоліївна – бухгалтерської. Крім них, у відділі трудяться спеціалісти І-шої категорії Наталія Кондратюк та Тетяна Тачинська. Обоє мають значний досвід роботи з соціального захисту. Спеціалісти досить кваліфіковані. Тетяна Дмитрівна не так давно побувала в Польщі, де відвідала ряд гмін, Люблінську у тому числі. Таку поїздку щодо обміну досвідом роботи організував Центр розвитку місцевого самоврядування.
З початку свого створення послугами державного реєстратора з речових прав скористался понад 200 громадян, спеціалісти І-шої категорії соціального захисту протягом трьох місяців прийняли до виконання 400 документів про народження дітей та про виплату соціальних допомог. За такий самий період видано близько 900 довідок про склад сімей, про реєстрацію місця проживання чи зняття з обліку та іншого характеру.
Саме  питання соціального захисту найбільше турбують місцевий люд. Вони стосуються надання субсидій, отримання одноразових та допомог при народженні дитини. У такому разі її необхідно відразу зареєструвати, отримати відповідні документи, на підставі яких і проводиться виплата. Громадяни без проблем можуть зніматися з обліку чи реєструвати своє місце проживання. Багато проблем виникало з субсидіями, деякі документи потрібно було оновлювати, окремі додавати. Багато жителів звертаються за довідками про склад сім’ї. Раніше цим займався комунгосп. Ця послуга була платною. Хоча ціна носила символічний характер. Тепер ці функції закріплені за новою структурою.
Обсяги надання послуг зростають, відповідно збільшується навантаження на працівників. Цей процес закономірний та неминучий. Але не це тривожить керівника обслуговуючої організації. Галинна Іллівна бідкається, що працювати доводиться у тісноті. Добре, що останнім часом вивільнилося дві кімнати на першому поверсі адмінприміщення самоврядного органу, бо до того тіснилися в актовій залі. В одній з них ще з 2016 року працює адміністратор речових прав на нерухоме майно. Цуманці стали піонерами серед ОТГ щодо запровадження даної посади. Нині цим займається Світлана Гриценя. Жінка, яка працювала до неї, нині перебуває у декретній відпустці. На переконання пані Трофимчук, Світлана Миколаївна і надалі залишиться у їх колективі. Добрими спеціалістами ніхто не розкидається. У нинішніх умовах – тим більше. Адже в країні усе гостріше постає кадрова проблема. Кваліфіковані спеціалісти у пошуках достойніших зарплат їдуть у закордонні мандри. Доки це триватиме, сказати важко, у тому числі й нашим найвищим посадовим достойникам.
– А що можете сказати відносно видачі нових чи закордонних паспортів через відділ?
– У майбутньому плануємо надавати і таку послугу. Для цього потрібно розширятися. Переберемо на себе і питання земельного характеру, хоча тут є деякі юридичні аспекти, котрі треба буде утрясти з районом. Уже виготовлено проект нового сучасного адмінприміщення, в якому розмістяться і наші служби. На все потрібен час та гроші. 
Керівник ЦНАПу охоче поділилася приємною новиною: їм пощастило виграти грантовий проект на отримання у наступному році нових меблів. До червня 2019 року мають також завершити спорудження нової адмінбудівлі. Такою є вимога фінансових організацій.
Що вона під силу цуманському новоутворенню, сумніватися не доводиться. Його жителі налаштовані оптимістично поліпшувати життя у всіх сферах, підвищувати його якість та комфорність і почуватися стабільно та незалежно.

Сергій ЦЮРИЦЬ. 

Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото авторів: начальник-адміністратор ЦНАП Галина Трофимчук; макет майбутнього адмінприміщення.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%