Головні редактори кличуть владу на нараду

Головні редактори кличуть владу на нараду

Скликати в лютому 2019 р. Всеукраїнську нараду редакторів газет із питань захисту друкованих ЗМІ вирішено 20 лютого на засіданні правління Національної спілки журналістів України.


Критична ситуація з доставкою преси, зумовлена агресивною політикою Укрпошти, та брак ефективної державної політики підтримки друкованих ЗМІ вже призвели до катастрофічного скорочення тиражів українських газет. Проведення в Києві Всеукраїнської наради редакторів газет розглядають у НСЖУ як інструмент тиску на владу для прийняття рішень щодо реального захисту інформаційного простору України.

Секретар НСЖУ, видавець газети «Високий замок» Степан Курпіль наголошує: ще з весни цього року журналістська спільнота активно апелює до «Укрпошти» й влади, наголошуючи на проблемах, наявних в організації передплати. 
– Зокрема, мова йде про безмежні апетити «Укрпошти» та необхідність запровадження державної політики підтримки преси. Адже рік у рік тиражі скорочуються, і тут даються взнаки не тільки об’єктивні чинники, зокрема Інтернет. Не останню роль відіграє агресивна політика Укрпошти, – відзначає Степан Курпіль. – На жаль, наші листи, звернення, апеляції майже нічого не дали. Нині в «Укрпошті» немає людини, з якою можна було б налагодити діалог.
 У НСЖУ наголошують, що керівна ланка поштового монополіста щомісяця отримує мільйонні заробітні плати, а листоноші, які виконують важку роботу, працюють за копійки на півставки– Звісно, за такого ставлення листоноші не зацікавленні допомагати в передплаті редакціям. Крім того, постійно скорочується мережа відділень Укрпошти. На цей час порівняно з попередніми роками ми чекаємо рекордного скорочення тиражів – якщо наберемо хоча б 70 відсотків уже буде добре. Але боюся, що результат буде значно гіршим, – наголошує Степан Курпіль. Тож наступного року, на пропозицію активу НСЖУ, буде скликано Всеукраїнську нараду редакторів, на яку публічно запрошують перших осіб країни.
– Хай уряд відзвітує, чому ігнорує масові нарікання громадян на непродумане масове закриття поштових відділень? – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Чому немає реагування на звернення сотень редакцій щодо критичної ситуації з передплатою? Чому інформаційний простір стає відкритішим для вкидання спекулятивних агітаційних видань? У свою чергу, редактори мають право дати оцінку неефективності державної політики щодо доступу громадян до українських газет.
Думку колег підтримує секретар НСЖУ, головний редактор газети «Донбасс» Олександр Бриж, який розповідає, що боротьбу з «Укрпоштою» газетярі ведуть ще з перших років незалежності України. 
– Нинішня ж ситуація особливо важка, адже перед загрозою виживання постали всі друковані ЗМІ країни – і національні, і місцеві, – наголошує Олександр Бриж. – Та все ж нам треба об’єднуватися й наполегливо відстоювати нашу правоту.
Рішення про скликання Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ України підтримало правління НСЖУ одноголосно. До складу правління входять активісти НСЖУ, головні редактори медіа або авторитетні журналісти з кожного регіону України.

Служба інформації НСЖУ.

На фото Сергія ШЕВЧЕНКА: головні редактори кличуть владу на нараду.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (168) - 88.4%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (7) - 3.7%
Мені байдуже (5) - 2.6%