Скасована самотність ректора Савчука

Скасована самотність ректора Савчука

Очільника Луцького національного технічного університету Петра Савчука 20 грудня виключили з фракції УКРОПу в облраді, а наступного дня опальний ректор підписав угоду про поглиблену співпрацю з головою облдержадміністрації Олександром Савченком. 


Петра Савчука виключили зі складу обласної фракції УКРОПу, про що під завершення сесії заявив голова фракції В’ячеслав Рубльов. Відповідно, Петро Петрович більше не очолюватиме комісію обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму.

«В нас продовжуються практика знімати голів комісії неугодних. Я не зрозумів, чим я неугодний. Видно, професійні люди, які щось хочуть зробити у цій області, вони неугодні», наводить слова Петра Савчука портал «Перший».

Тож головою комісії стала Любов Ліпич – депутат від УКРОПу, яка також працює в ЛНТУ.

Відтак, негаразди Петра Савчука, який у 2015 р. належав до опозиційної фракції УКРОПу і ледь не був мобілізований в армію, щоб воювати в зоні АТО (це відбувалося під час перебування при владі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика), але тривале та небезпечне відрядження напередодні виборів ректора вишу для Петра Петровича не відбулося через стан його здоров’я.

Згодом у Петра Савчука виникли публічні тертя з більшістю УКРОПу та головою облради Ігорем Палицею. Насамперед, через ігнорування його вимоги профінансувати за рахунок облбюджету ремонт підвідомчого коледжу в смт Любешів, де через незаконне перепланування приміщення під аптеку на першому поверсі рухнула вся стіна.

А вже наступного дня, 21 грудня, меморандум про співпрацю голова облдержадміністрації Олександр Савченко підписав із ректором Луцького НТУ Петром Савчуком. На зустрічі також були присутні заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, керівник патронатної служби апарату облдержадміністрації Валерій Криворог та представники професорсько-викладацького складу університету.

«Олександр Савченко зауважив, що виконавча вертикаль на Волині співпрацює з технічним університетом вже не перший місяць. Першим предметним спільним проектом була організація та проведення міжнародного інвестиційного форуму «Волинь Інвест 2018», де студенти були волонтерами та, навіть, самостійно розробляли проекти», – зазначив відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

А ректор ЛНТУ Петро Савчук вважає, що виграють від цієї співпраці насамперед студенти, які матимуть можливості практикуватися в інтелектуалів та професіоналів та бачитимуть реальний стан справ у своїй спеціальності:

«На жаль, цей приклад не був реалізований раніше через небажання обласної ради. Студенти та викладачі університету будуть дотичними до всіх регіональних програм, які існують: і як експерти, і як наповнювачі цих програм. У нас є для цього великий потенціал. Ми відкрили нові магістерські програми: агро-інженерія, інженерія програмного забезпечення. Я сподіваюся, що підписання цього Меморандуму буде поштовхом до того, аби обласна влада готувала якісніші проекти регіональних програм».

Тож обидві сторони планують проведення спільних заходів, розробку та втілення в Луцькому НТУ навчально-виховних та інформаційних курсів, програм та проектів, спільну участь в роботі облдержадміністрації з питань освіти та науки при реалізації стратегії розвитку регіону, вирішення наукових та екологічних проблем тощо.

Відтак, самотнім депутат Петро Савчук не залишився.

Світлана КОМА.

На фото відділу інформаційної політики облдержадміністрації: Олександр Савченко і Петро Савчук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (168) - 88.4%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (7) - 3.7%
Мені байдуже (5) - 2.6%