Чому Москва не отримає запрошення на урочистості?

Чому Москва не отримає запрошення на урочистості?

До 80-річчя початку Другої світової війни на Волині в обласному центрі запропоновано нарешті відновити історичну справедливість та продемонструвати солідарність із союзниками Украни.


1 вересня 1939 р., на підставі таємного договору між нацистською Німеччиною і більшовицьким СССР від 23 серпня 1939 р., гітлерівці нападом на Польщу розв’язали Другу світову війну. Десятки тисяч західноукраїнців були мобілізовані в Військо Польське і зі зброєю в руках вступили в боротьбу з окупантом. Чимало з наших співвітчизників загинули, велика кількість була поранена чи пропала безвісти… Літаки Люфтваффе бомбили всі міста, в тому числі й волинські – Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський…

Офіційно під виглядом «визвольного походу» Кремль приєднався до агресора 17 вересня, перейшовши кордон Другої Речі Посполитої на сході… Так в нашій історії почався період «перших совєтів», які від «других» були кращими хіба тому, що надовго не затрималися. Та злочинів накоїти встигли чимало…

Тому з ініціативи Волинського «Меморіалу» імені Василя Стуса Громадська рада при Луцькому міському голові 20 грудня розглянула питання справді державної ваги. На клопотання керівника меморіалівців Олександра Жука вирішено звернутися до виконувача повноважень очільника міста Григорія Пустовіта з пропозицією організувати та провести в м. Луцьку 1 вересня 2019 р. урочистості з нагоди 80-річчя Другої світової війни. На мітинг-реквієм доцільно запросити офіційні делегації з усіх дружніх до України країн. Зрозуміло, що Москва такого запрошення не отримає.

Логічно подібний захід проводити на меморіалі «Вічна слава», але й до цього комплексу, що перебуває у віданні Міністерства культури України на правах історико-культурного заповідника загальнодержавного значення, також чимало питань. Саме тому Громадська рада при луцькому міському голові та Волинський «Меморіал» імені Василя Стуса звернулася до луцької влади з клопотанням щодо визначення замовника та пошуку джерел фінансування капітальної реконструкції меморіального комплексу в світлі вимог законодавства про декомунізацію. Варто провести інвентаризацію місць увічнення пам’яті, поховань та встановлених пам’ятних знаків. І – силами спеціалізованих проектних організацій варто обстежити технічний стан центрального монументу, пам’ятників, стел, знаків, поховань та навіть інженерних мереж на території меморіалу, яка складає 7,5 га.

Світлана КОМА.

На фото автора: на Луцькому меморіалі «Вічна слава».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (66) - 86.8%
Пізно (3) - 3.9%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.3%