Філарет: «Ніхто його не шантажував...»

Філарет: «Ніхто його не шантажував...»

Колишній Патріарх УПЦ Київського патріархату Філарет в ефірі «Радіо Свобода» заперечив заяви митрополита Луцького та Волинського Михаїла про шантаж під час обрання предстоятеля нової Православної церкви України.


За його словами, митрополита не шантажували, а «вмовляли» зняти свою кандидатуру.

«Ніхто його не шантажував. Його вмовляли. Так. Для того, щоб зберегти єдність. Бо якби цієї єдності не було б, то не було би Собору», – наводяться слова Його Святості.

Митрополит Михаїл, як відомо, був кандидатом на Предстоятеля єдиної української помісної православної церкви від Української православної церкви (Київського патріархату).

«Однак, коли він вийшов у другий тур голосування разом із митрополитом Переяславським і Білоцерківським Епіфанієм і митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном, то зняв свою кандидатуру... За його словами, він мав кілька зустрічей із Президентом Петром Порошенком та Патріархом Філаретом. Він додав, що мав «гарячі дискусії» з Філаретом.

«Ми стояли на межі нерозпуску УПЦ КП. Я сказав делегатам, що мене шантажують, а це недемократично, що не було жодних аргументів на користь того, що я повинен зняти свою кандидатуру», – сказав владика Михаїл на недавній прес-конференції в м. Луцьку.

Зрештою, після розмови з Президентом Петром Порошенком митрополит Михаїл, за його словами, взяв самовідвід «на користь єдиної української церкви», яка отримала назву Православна церква України.

За інформацією з надійних джерел, 6 січня 2019 р. владика Михаїл разом із Предстоятелем Епіфанієм та Президентом Порошенком вирушить у Константинополь, щоб отримати від Вселенського патріархату Томос канонічності.

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Радіо Свобода»: Його  Святість Філарет.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%