Експедиція на Схід

Експедиція на Схід

Волинські лісівники надали адресну допомогу бійцям 14 ОМБР

Напередодні новорічно-різдвяних свят за доброю традицією волинські лісівники роблять подарунки дітям і дорослим, не забувають і про тих, хто на східних рубежах відстоює Україну зі зброєю в руках.

Цього разу за ініціативи начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка була споряджена експедиція у місце розташування військовослужбовців Володимир-Волинської ОМБР. Її очолили головний лісничий Волинського ОУЛМГ Руслан Войцеховський та голова облорганізації Товариства лісівників України, начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс. Бус виділив волинський підприємець Володимир Мельничук. До місця розташування військовослужбовців 14 ОМБР лісівники цього разу окрім продуктів харчування везли дуже необхідне спорядження.

– Напередодні ми поспілкувалися із командуванням бригади, розпитали, що їм потрібне, а дізнавшись, зібрали кошти і закупили найнеобхідніше для військовиків, – розповідає Руслан Ростиславович. – Звісно, взяли також продукцію, яку виробляють наші консервні цехи, також ялинки та подарунки для дітей Донеччини.

Перша зупинка у Харкові. Нас зустрічає сім’я Харламових – подружжя Галина і Євгеній із сином Сергієм ось уже кілька років займаються волонтерською діяльністю, представляють адаптаційно-культурний центр та громадську організацію "Українські рубежі".  Мають непримітний бусик, який, схоже, накрутив тисячі кілометрів вздовж лінії розмежування. Галина розповідає про волонтерські поїздки, потреби дітей Донеччини та Луганщини, мовить, що в умовах війни дітям особливо важко, тож адаптаційно-культурний центр і громадська організація "Українські рубежі" дбають не тільки про найнеобхідніше – продукти харчування та речі особистої гігієни, шкільне приладдя та подарунки, а й про відпочинок, особливо у літній період. Ми у свою чергу згадуємо добрим словом вихованців дитячих художніх шкіл Донецької та Луганської областей, які цього літа відпочивали на відомчій базі лісівників на Світязі, їх виставку малюнків, яка з’явилась після пленеру на мальовничому озері.

Перевантажуємо новорічні подарунки зі свого у їх бус. Їх – двісті, на суму 12 217 грн. Двісті подарунків від лісівників Волині родина Харламових уже передала дітям з Новомихайлівки та Георгіївки. Про це вже є фотозвіт зі словами вдячності ініціатору поїздки начальнику Волинського ОУЛМГ Олександрові Кватирку та всім лісівникам нашого краю на сторінці волонтерів у мережі Фейсбук.  

Лісівники дарують волонтерам красуню-ялинку, а ті у свою чергу роблять зустрічний подарунок – аби ми не застрягли у міських транспортних пробках, "проводять" нас об’їзним шляхом ген аж на інший бік міста-мільйонника. А це кілька десятків кілометрів. Якби не Харламови у цей ранковий час ми б застрягли у транспортнім потоці на кілька годин, а так досить швидко вибрались на іншу околицю міста, яке розтяглося ледь на десятки кілометрів, і рушили далі на Схід.

Місце дислокування 14 ОМБР – на Донеччині. Від Харкова – це ще сотні кілометрів.

Тільки під обід потрапляємо у частину. Нас вже чекають. Щонайперше, запрошують до солдатської їдальні. Кухар пригощає смачним борщем та  рагу. Мої колеги, колишні армійці, які з’їли не один пуд армійської солі, спробувавши їх, дають найвищу оцінку старанням команди кухарів.

– Смачно і дуже поживно! – кажуть. – І м’яса досить багато... За нашої служби такого харчування не було.

Я ж звертаю увагу на всілякі смаколики, які кожен військовослужбовець може брати за своїм бажанням, скільки захоче. А це й печиво, банани, мариновані помідори і огірки.

У розташуванні ОМБР з’являється заступник командира бригади по тилу підполковник Олег Леонов. Одразу зазвучали команди, підтягнулися військовослужбовці і почалося розвантаження важливого вантажу.

– Оце нам дуже потрібно! – кажуть бійці, беручи до рук згортки із кабелем. – На переднім краї їх часто перебиває снарядами та мінами, тепер у нас буде можливість мати електроживлення, а це для нас і тепло, і освітлення, і зв’язок.

Лісівники привезли омбеерівцям 6 кілометрів цього потрібного дротового з’єднання.

– Купували, щоб був надійний і якісний, – мовить Руслан Войцеховський. – Витратили на це 67,5 тис. гривень. Але він того вартує.

А військовослужбовці тим часом беруться за найважчі коробки. Це дизельні генератори. Їх п’ять. Вартість усіх – 95 тис. гривень.Там, на передку для солдатів – це дуже коштовна річ.

Борис Бабеляс та помічник лісничого Кортеліського лісництва ДП "Ратнівське ЛМГ" Ігор Оніщук, який також доєднався до цього мирного десанту, тим часом несуть військовикам ще 10 бензопил. Їх лісівники також закупили на прохання командування ОМБР. А ще розвантажують мастило, яке у це зимовий час дуже доречне у похідних умовах. Придбали для військової техніки і 3 акумулятори.

Відтак бус переїжджає до їдальні і на кухню переносять 200 трилітрових банок березового соку. Не забули передати лісівники і ялинки у контейнерах, які попросили бійців посадити біля пам’ятника загиблим у Волновасі. А ще ми привезли на передній край нашу пресу – видання "Лісовий вісник" і "Волинську газету" із спецвипуском "Польової пошти".

Усі, з ким довелося спілкуватися цього дня, висловили волинським лісівникам велику подяку за цю побратимську допомогу, а також запевнили, що Новий рік і Різдво українці можуть святкувати спокійно,адже тут, на переднім краї, стоять не просто захисники, а патріоти, загартовані вітрами і морозами, знають, як протистояти ворогу, мають необхідну техніку і зброю.

Поспілкувавшись із командирами та бійцями, ознайомившись із їх побутом та бойовими машинами, лісівники вирушають у зворотній путь.

– Передайте наше велике спасибі начальнику лісоуправління Олександру Кватирку та усім лісівникам! – мовить на прощання Олександр Петрович. – А земляків-волинян вітаю з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%