Ексклюзив

Ексклюзив

Історія новорічних іграшок завдовжки ціле століття

У бібліотеці Луцької гімназії №14 імені Василя Сухомлинського відкрилася виставка раритетних ялинкових прикрас «Іграшки, які здатні повернути в далекі часи» та «Різдвяна атрибутика минулого століття». В експозиції новорічні іграшки від 40-х років і до сьогодні.

Гімназисти принесли з домашніх комірчин та горищ іграшки з дитинства своїх прабабусь та прадідусів. Увагу привертають прикраси у вигляді годинників, виявляється, після того, як у 50-х роках минулого століття у телеефір вийшов фільм «Карнавальна ніч», ялинкові іграшки-годинники з'явилися на прилавках магазинів. Саме іграшки-годинники принесли учень 2-Б класу початкової школи Собчук Матвій та учениця 3-Б класу Притолюк Вікторія. Учень 4(8)-А кл. Слівінський Леонід доповнив виставку чарівним клоуном на прищіпці, а учениця 3-В класу принесла іграшку на прищіпці «Космонавт». Така скляна іграшка з'явилася в 60-х роках після першого польоту космонавтів.

Скляні ялинкові прикраси у вигляді казкових персонажів, фруктів, овочів, грибів, жолудів, шишок, хатинок, павуків принесли учні Остапчук Давид (2-А поч. школа), Мороз Олександра (1(5)-А кл.), Філозоф Денис (1(5)-Г кл.), Максімова Маргарита (3-Б поч. школа), Жирова Альона (1(5)-В кл.), Іванов Маркіян (4(8)-А кл.), Гережун Олександра (4(8)-А кл.), Мосійчук Тетяна (4(8)-А кл.).

Доповнювали ялинкові прикраси також вчителі, а бібліотекарі ще порадували користувачам інсталяцію з книг «Розумна ялинка». Виставка триватиме до Святого Водохреща.

Олександра ГЕРЕЖУН,

учениця Луцької гімназії №14 ім. Василя Сухомлинського.

Фото Володимира Лук’янчука.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (407) - 87.2%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%