Газова совдепія

Газова совдепія

Лише залежність і старої, і нової влади в Вірменії стала причиною підняття цін на природний газ для населення цієї кавказької республіки. Але незалежна Україна змушена платити ще більше! Причому, якщо в Європі вартість голубого палива залежить від чого енергетичної потужності, то влада й досі примушує українців платити за радянськими кубометрами, незважаючи на погану якість палива…


Отже, з 1 листопада 2018 р. уряд Володимира Гройсмана, який клявся не піднімати тарифи для населення, таки збільшив вартість природного газу. Пояснив це вимогами МВФ для отримання чергового кредиту проїдання та ринковими цінами на голубе паливо в Європі.

Не встиг новий лідер Вірменії Нікол Пашинян гучно виграти парламентські вибори в грудні минулого року, що дозволить йому зберегтися на посаді Прем’єр-міністра країни-сателіта РФ, як після переговорів у Москві погодився на диктат Владіміра Путіна. Відтепер вірмени платитимуть за отриманий російський газ більше: 165 доларів за 1000 кубометрів замість 150 «зелених», як раніше. Щоправда, там існують різні тарифи, а газ продається дорожче: залежно від розміру споживання та приналежності до певної категорії споживачів платять від 242 до 290 доларів США.

Проаналізувавши ситуацію, єреванський портал «Супутник» нагадав, що росіяни платять втричі менше за газ – приблизно 50 доларів США за тисячу кубометрів.

Для споживачів Білорусі голубе паливо російського походження теж дешевше, ніж у вірмен, а взимку споживачі платять за нього менше, ніж влітку.

Але це тільки в країнах екс-СССР вартість газу вираховують у кубометра, незалежно від його енергетичної цінності. У передових країн Європи її обчислюють в кіловат-годинах, а його постачають різні фірми. У Франції тариф коливається залежно від кількості спожитого газу – менше 1 МВт.год. (1000 кВт.год.), 1-6 МВт.год. чи 6 МВт.год. і більше. Але середня вартість за 1000 кубометрів – орієнтовно 4000-5600 грн.

В Україні після чергового гройсманівського підвищення ціни катастрофічні. Якщо досі один кубометр газу коштував 6,96 грн, то зі зростанням на 23,5% це означає, що тепер ціна 1000 кубометрів газу складає 8590 грн (понад 250 доларів США). А субсидії отримують далеко на всі…

Світлана КОМА.

На фото Романа УСТИМЧУКА: столиця Вірменії, де навіть після подорожчання газ коштує втричі дешевше, ніж в Україні.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%