Роздержавлення по-живому

Роздержавлення по-живому

Як і повідомляв під час засідання колегії Держкомтелерадіо України начальник управління реєстрації громадських формувань, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Юрій Юрчук, з 1 січня 2019 р. реєстраційні свідоцтва друкованих ЗМІ, які не встигли роздержавитися, визнано недійсними. З цього моменту вони не мають права виходити в світ, а друкарні їх продукувати.


У третій декаді грудня 2018 р., як повідомляла «Волинська газета», під головуванням Олега Наливайка та за участі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка в м. Києві відбулося засідання колегії Держкомтелерадіо України – офіційного органу державної влади, який упродовж трьох років координував хід виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». З’ясувалося, що з понад 760 друкованих медіа, співзасновниками яких виступали органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, встигли змінити форму власності менше половини. Дивом (внаслідок лобіювання інтересів у парламенті) залишилися на повному бюджетному утриманні лише дві газети: «Урядовий кур’єр» Кабінету міністрів України та «Голос України». який належить Верховній Раді України.

Щодо Волині, то роздержавилися понад двох третин місцевих видань. Але є й такі, котрі почали Новий рік без нових реєстраційних свідоцтв...

Причини негативного підсумку різні. Якщо в м. Ківерці райгазету «Вільним шляхом» спільними зусиллями фактично знищили співзасновники в особі райдержадміністрації та райради (куди дивиться прокуратура області на чолі з Віктором Швидким?), то «Шацький край» із заповідного району просто не подав в Головне територіальне управління юстиції у Волинській області жодних документів (ситуація зовсім не личить голові райради Сергію Карпуку та керівнику райдержадміністрації Василеві Голядинцеві)…

В двох інших випадках ситуація специфічна.

Друкований орган Нововолинської міськради – газета «Наше місто» – не зазнавала будь-яких перешкод ні з боку міського голови Віктора Сапожнікова, ні від депутатського корпусу. Але видання до 31 грудня 2018 р. не отримало ні статусу нової юридичної особи, ні нового свідоцтва про державну реєстрації друкованого засобу масової інформації.

Щодо «Луцького замку», то Луцька міська рада (виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт) заздалегідь виконала норми Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» та ухвалила рішення про вихід зі складу співзасновників. На підставі цього редакція встигла отримати статус нової юридичної особи у вигляді ТзОВ до Нового року. Але станом на 31 грудня 2018 р. нею не було подано відповідного пакету документів подав в Головне територіальне управління юстиції у Волинській області для отримання нового реєстраційного свідоцтва друкованого ЗМІ. Відтак, це доведеться робити вже в січні, але в такому разі «Луцький замок» уже не підпадатиме під преференції, визначені законодавством про роздержавлення.

Як стало відомо з надійних джерел, з Головного територіального управління юстиції у Волинській області на адресу колишніх співзасновників нереформованих газет та керівникам відповідних редакцій скеровано офіційні листи з інформацією про визнання недійсними старих реєстраційних свідоцтв. Аналогічні документи відправили й у друкарні з тим, аби унеможливити вихід у світ ЗМІ, які не мають на це права.

Наш кор.

На фото порталу «Детектор медіа»: владні газети, які дивом уникнули роздержавлення і продовжують існувати на повному бюджетному утриманні.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (266) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%