Українці приїхали за Томосом

Українці приїхали за Томосом

Владика Михаїл – у складі української делегації, яка 5 січня 2019 р. прибула в Константинопольський патріархат для отримання Томосу канонічності та незалежності з рук Вселенського патріарха Варфоломія.


Українська делегація вже прибула до м. Стамбула (Константинополя) для отримання Томосу Вселенського Патріарха про автокефалію щойно створеної Православної Церкви України.

«Їдемо до Його Святості Вселенського Патріарха Варфоломія зі словами щирої подяки від усього українського народу за історичне рішення про надання Томосу Автокефальної Помісної Православної Церкви України», – так повідомив про цю подію Президент України Петро Порошенко в соцмережах 5 січня 2019 р.

До м. Стамбула прибув також Предстоятель Православної Церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Серед членів делегації – Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, третій Президент України Віктор Ющенко, Міністр оборони Степан Полторак та інші поважні особи. Як видно з фото, оприлюдненого в соцмережах спікером Андрієм Парубієм, до складу делегації включено й іншого претендента на престол очільника ПЦУ, Митрополита Луцького і Волинського Михаїла, що й прогнозувала «Волинська газета».

«На 5 січня ц. р. запланована зустріч делегації зі Вселенським Патріархом Варфоломієм. У рамках візиту також відбудеться зустріч з Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Учасники делегації візьмуть участь у церемонії підписання Томосу і в молитві в Патріаршому храмі Святого Георгія. Після завершення процедури підписання Томосу пролунають заяви: Вселенського Патріарха Варфоломія, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Президента України Петра Порошенка», – зазначають колеги з «Лівого берега».

А 6 січня Петро Порошенко, Андрій Парубій і члени делегації візьмуть участь у церемонії вручення Томосу, Божественній Літургії, а також у церемонії освячення води в затоці «Золотий Ріг». Крім цього, члени делегації відвідають могилу представника УНР у Туреччині в 1929-1935 рр. Володимира Мурського, похованого на місцевому кладовищі.

Роман УСТИМЧУК.

На фото сторінки Андрія Парубія в соцмережах: українська делегація у Вселенському патріархаті, третій справа – владика Михаїл.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%