1686 – 2019

1686 – 2019

Вселенський патріарх Варфоломій 5 січня у м. Стамбулі (Константинополі) підписав Томос  канонічності та незалежності для Православної церкви України. 6 січня його урочисто вручать Предстоятелю ПЦУ Епіфанію.


Сувій, який підписав Вселенський патріарх Варфоломій, каліграфічно оформив художник, каліграф Лукас із монастиря Ксенофонт, що на Афоні.

При урочистій процедурі були присутніми члени української делегації. Зокрема, вже названий митрополит Київський і всієї України Епіфаній, духовенство, серед якого – Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, а також Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, третій Президент України Віктор Ющенко та інші достойники.

«Томос підписано! Сьогодні у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу про автокефалію Православної церкви України за участі Президента України Петра Порошенка, митрополита Київського і всієї України Епіфанія та Вселенського патріарха Варфоломія. Нарешті Українська православна церква здобула абсолютну незалежність вперше за дуже довгий час. Щиро вітаю всіх з величною історичною подією. Хай береже нас Всевишній на шляху до зміцнення України і сили українського народу. Зі спільною перемогою нас!», – відреагував на доленосну для України подію голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

Позитивно оцінив підписанні Томосу і перший заступник голови облради Олександр Пирожик.

А тим часом у середовищі промосковської церкви, яка колись отримала назву УПЦ МП, напередодні Різдва Христового вдалися ледь не до прокльонів братів по Христу.

«Підписання Томосу про автокефалію для Православної церкви України відбулося з порушенням «усіх фундаментальних канонічних правил», – заявив представник Української православної церкви (Московського патріархату) архієпископ Климент у коментарі кремлівській агенції ТАСС, а цей факт оприлюднює «Радіо «Свобода».

Слід зазначити, що розбудова ПЦУ, в Помісному соборі зі створення якої взяли  участь представники трьох православних гілок (УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ МП), викликала величезний ентузіазм серед православних українців. Уже 40 парафій по всій державі залишили підконтрольні Російській православній церкві на чолі з Патріархом Кіріллом структури в Україні, якими опікується призначений у Москві Митрополит Онуфрій. Цей незворотній процес набирає обертів і на Волині.

Слід нагадати, що статус Помісної Православна церква України незаконно втратила ще в 1686 р., коли під тиском Кремля Вселенський патріарх Діонісій підписав Акт про тимчасове право для Москви представляти Київську митрополію. Але північні сусіди просто привласнили це тимчасове право, облудливо заявляючи про неіснуючу власну канонічність.

5 січня 2019 р. настала пора повертати втрачену самостійність і повертатися в лоно світових православних церков як рівні серед рівних.

Світлана КОМА.

На фото «Радіо «Свобода»: Вселенський патріарх Варфоломій підписує доленосний для України Томос.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (265) - 86%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%