Томос отримано! Подія тисячоліття!

Томос отримано! Подія тисячоліття!

Статус ПЦУ визнає чинними всі обряди, які були здійснені раніше чи то УПЦ КП, чи УАПЦ чи УПЦ МП. Тобто, і хрещення, і вінчання, і відспівування – фундаментально канонічні.


Вселенський патріарх Варфоломій у неділю, 6 січня  2019 р., вручив предстоятелю Православної церкви України Епіфанію Томос про автокефалію української церкви.

Подія відбулось після божественної літургії у патріаршому храмі Святого Георгія у м. Стамбулі (Константинополі). У церемонії вручення Томоса взяли участь президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій, третій Президент України Віктор Ющенко, міністри (крім глави уряду Володимира Гройсмана) та інші українські політики, які прибули до м Стамбула. Великою була група духовенства, серед яких удостоївся честі взяти участь в історичній події Митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Колеги з «Німецької хвилі» нагадують, що напередодні Вселенський патріарх підписав томос про надання автокефалії для Православної церкви України (ПЦУ). Згідно з документом, кафедра ПЦУ перебуватиме в м. Києві. ПЦУ не може самостійно призначати єпископів і засновувати парафії за межами України. Юрисдикція ПЦУ поширюється лише на територію України. Автокефальна церква України визнає главою Вселенський патріархат. ПЦУ отримує всі привілеї та суверенні права автокефальної церкови. Питання внутрішнього церковного управління розглядають і вирішують виключно митрополит Київський і всієї України та Священний Синод, ідеться в документі».

А 7 січня Митрополит Епіфаній здійснить Божественну літургію в соборі Святої Софії у Києві, під час якої буде виставлений Томос, повідомив предстоятель ПЦУ на своїй сторінці у Facebook. Вхід до собору та на його територію під час літургії буде обмежений, але після неї Томос буде перенесений для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де його можна буде побачити в будь-який день з 8.00 до 18.00.

Слід зазначити, що статус ПЦУ визнає чинними всі обряди, які були здійснені раніше чи то УПЦ КП, чи УАПЦ чи УПЦ МП. Тобто, і хрещення, і вінчання, і відспівування – суто канонічні.

Світлана КОМА.

На фото агенції Reuters»: Патріарх Варфоломій і Митрополит Київський і всієї України Епіфаній під час передачі Томосу ПЦУ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%