Бюджет – у суді

Бюджет – у суді

Ухвалений на сесії облради 20 грудня 2018 р. бюджет Волині на нинішній рік потрапив на розгляд до служителів Феміди.

«Не різдвяний подарунок зробила виконавча влада мешканцям області. Цими днями Волинська обласна державна адміністрація подала позов до суду про скасування рішення Волинської обласної ради про обласний бюджет на 2019 р. Таким чином, посадовці не обмежилися низкою маніпулятивних інформаційних повідомлень та коментарів у соціальних мережах, про нібито порушення при прийнятті бюджету представницькою владою в області. Нагадаємо, що весь бюджетний процес проведений обласною радою в рамках чинного законодавства України, регламенту облради VII скликання та Бюджетного регламенту. Разом із тим, цього разу обласна державна адміністрація відмовилася готувати рішення про обласний бюджет, після затвердження його на сесії Волинської обласної ради. Замість державних чиновників цю роботу виконали голова бюджетної комісії та працівники виконавчого апарату обласної ради. Рішення про бюджет було вчасно оприлюднене на офіційному сайті обласної  ради», – таке повідомлення 8 січня 2019 р. розповсюджене на офіційному сайті органу самоврядування нашого краю.

Отже, Волинський окружний адміністративний суд 3 січня 2019 р. отримав і  розгляне позов щодо визнання ухваленого на сесії 20 грудня 2018 р. бюджету області на нинішній рік не чинним. Також служителів Феміди виконавча влада області просить задля забезпечення позову накласти мораторій на виконання облбюджету аж до того моменту, коли рішення суду не вступить у законну силу.

Коли сторони приступлять до дебатів, наразі невідомо. В канцелярії адмінсуду на конкретне відповіді дали розпливчасту відповідь. мовляв, стежте за оголошеннями.

Що ситуація може розгортатися за таким сценарієм, засвідчив хід сесійного засідання, на яке «через сімейні обставини» не прибув голова облради Ігор Палиця, а замість нього роботу депутатів координував його перший заступник Олександр Пирожик.

Виступаючи перед присутніми, директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк зауважив, що на розгляд виноситься зовсім інший проект, аніж той, який розглядали та підтримали профільні депутатські комісії. Оскільки новий варіант фінансисти отримали лише напередодні, то фізично не мали змоги його опрацювати.

Голова облдержадміністрації Олександр Савченко також наголошував, що не можна голосувати за бюджет області, де знято 25 млн грн із захищених статей видатків, і тому числі – 17 млн грн із добудови Перинатального центру, яким, до речі, опікувався особисто й голова облради Ігор Палиця, запрошуючи на новобудову навіть Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Втім, ці аргументи більшість не врахувала. Як і не почула виступ керівника фракції «БПП «Солідарність» Володимира Бондаря, який дорікнув колегам, що ними серед іншого проігнороване й фінансування виконання низки програм у Ратнівському р-ні, від якого він обраний депутатом облради.

Нині, висловлюючи незгоду з судовим позовом облдержадміністрації, в облраді переживають, що «це унеможливить  виконання низки обласних програм».

«Обласна рада попереджає Волинську облдержадміністрацію про солідарну відповідальність за життєдіяльність і добробут волинян» через оскарження рішення про ухвалення бюджету області на 2019 р. у судовому порядку, – говориться в прес-релізі найвищого органу представницької влади Волині. 

Щодо керівництва облдержадміністрації, то публічно воно ніяк не відреагувало на закиди нинішнього керівництва облради.

За чинним законодавством, якщо відповідний бюджет або зовсім не ухвалений на новий рік, або його оскаржують у судовому порядку, то автоматично діють статті доходів та видатків нормативів попереднього року. Таким чином, життєдіяльність області буде забезпечена за параметрами 2018 р., а Гордіїв вузол протистояння буде розв’язано в суді. А потім, цілком імовірно, проект бюджету доведеться знову розглядати на наступній сесії.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: карта Волині в столичному офісі «Волинського братства».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (265) - 86%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%