Піджартував над прокурором

Піджартував над прокурором


У сімдесятих роках минулого століття Рожищенську районну прокуратуру очолював Сергій Гаврилюк. Сергй Денисович, незважаючи на свою посаду, був людиною досить відвертою, товариською і комунікабельною. Знав тьму різних історій, вмів дотепно розповідати анекдоти. 

Саме ці риси його характеру допомогли напрочуд швидко подружитися з працівниками районної газети, яка у той період імперізму носила символічну назву – «Світло Жовтня» (нині «Наш край»). Керівник правоохоронного органу завжди охоче погоджувався на інтерв’ю, які часто зустрічалися на сторінках районки, що тоді була друкованим органом райкому партії та районної ради депутатів трудящих.
Одного разу під час чергової зустрічі Сергій Денисович зі сміхом пригадав свій перший день перебування на посаді: «Тільки вернувся від першого, секретарка каже, що мене вже з півгодини очікує якийсь чоловік. Кажу, хай заходить. Той бочком протискується у двері з невеличким згортком під рукою. Чемно вітається, бажає мені здоров’я, кладе пакунок на стіл і збирається йти. Е, ні, добродію, так не вийде, що ви принесли?» «Це подаруночок для Вас». «Але ж я Вас не знаю». «Коли взнаєте, то може бути пізно».  
Тут, як мовиться, довелося владу застосувати. Чоловік вибачився за свою необачність і з подарунком пішов назад. Згодом ми неодноразово з цим дбайливим господарником зустрічалися. Він дещо ніяковів, але ніякого криміналу у його діяльності ніхто не виявляв.
Якось передобідньої пори Сергій Денисович зателефонував у редакцію і з ледве прихованим сміхом попросив зайти до нього. Оскільки прокуратура знаходилася тоді за якихось метрів 50, то відстань подолали дуже швидко. Секретарка відразу розчинила перед нами двері прокурорського кабінету. На обличчі його хазяїна грала усмішка.
– Полюбуйтеся, що той анархіст втяв, – простягає нам відрядні посвідки Гаврилюк. Кого він мав на увазі, здогадалися відразу. Таке прізвисько з чиєїсь легкої руки приклеїлося до керівника сокільського господарства Шинкаренка. 
На зворотному боці у двох місцях чітко виведено: «Прибув п’яний», «Вибув п’яний». Є печатка та підпис керівника. Посвідка заповнена за всіма правилами. Усе чин чином.
– І що думаєте робити далі? – цікавимося у прокурора.
– Те ж саме мене запитувала секретарка, але перед тим поцікавилася, чи я дійсно приїхав випивший. Доведеться вислати іншу посвідку, фінансові документи вимагають повного порядку. Не стану ж людину, яка хотіла піджартувати, тягнути до криміналу. Це не в моєму характері. Але могорич з нього доведеться взяти.

Олег ЛОКАЧУК.
Фото із сайта racurs.ua

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%