Дружба задля добра

Дружба задля добра


Напередодні Водохреща до Лісівничого молодіжного центру завітали гості з Піддубцівської ЗОШ І-ІІІ ст. та діти переселенців з Донбасу. 

Перші приїхали подякувати лісівникам за підтримку своїх юннатівських справ, другі – долучитися до підгодівлі лісових птахів та диких качок, які зимують у місцевому ставку. Їх радо зустрічають керівник-координатор Лісівничого молодіжного центру Валентина Юхимчук та лісничий Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» Юрій Курчик.
Хлопці і дівчата підготували надзвичайно змістовну програму. Педагог-організатор Алла Тодорович з дітьми розучила чимало популярних колядок і щедрівок, з ними школярі обійшли усі офіційні установи рідного села. До цього співучого гурту входять  Павло Бєлов, Артем Дубень, Софія Савюк, Аня Злодюжко, Дарина Драницька, Уляна Купіч,Тетяна Романюк, Юля Гусак, Єва Сардачук-Король та Ангеліна Ходорчук. 
– Історія цієї дружби розпочалася зі створення у школі учнівського лісництва, – каже Валентина Юхимчук. – Ось уже кілька років воно діє на базі ДП «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр». Юні лісівники беруть участь у всіх лісівничих акціях – заготовляють жолуді та шишки, доглядають за лісовим розсадником, долучаються до творення нових лісів. Вони – часті гості Лісівничого молодіжного центру, де також допомагають працівникам Воротнівського лісництва, а ще вивчають лісівничу справу. 
І цього разу не обійшлося без пізнавальних цікавих розмов за смачним чаєм із лікувальних лісових трав та квіту, а ще кутею. Біля розпаленого каміна координатор Лісівничого молодіжного центру Валентина Юхимчук, лісничий Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» Юрій Курчик, пасічник Іван Онищук розповіли дітям про ліс, його мешканців, роботу лісівників, а ще – про українські зимові звичаї та традиції. Від імені начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка та директора ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталія Каращука усім вручено подарунки.
А ще діти переселенців з Донеччини та Луганщини та їхні мами взяли участь у майстер-класі по виготовленню смаколиків для пернатих. Частунки лісовим птахам діти розвісили на деревцях. А потім усі пішли годувати диких качок, які зимують у ставку під горою. Їх кілька десятків. 
Цю поїздку у Волинську Швейцарію, як називають Воротнівський ботанічний заказник, організували голова громадської організації «Інститут волонтерства та громадської співпраці» Юлія Євпак та менеджер соціальних проектів Юлія Порохновець. 
– Чи сподобалися вам гостини у Лісівничому молодіжному центрі? – поцікавилися у Ольги Бурлакової, котра приїхала сюди із сином Іллею.
– Надзвичайно, – щиро зізналася гостя. – Тут дуже гарно.
– А тобі? – запитали в Іллі.
– Я навчився тут робити смаколики для птахів, побачив на власні очі диких качок, а ще – опудала різних звірів, – захоплено мовив хлопчина. – Думаю, влітку тут буде ще цікавіше.
Лісівничий молодіжний центр готується до весни. Тут кажуть, що завжди раді своїм юним колегам зі шкільних лісництв, юннатам, усім дітям і дорослим, які люблять ліс та поважають працю лісівників.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото: у Лісівничому молодіжному центрі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%