Звіт голів: бути чи не бути?

Звіт голів: бути чи не бути?

Хто запустив чорну кішку в стосунки між двома гілками обласної влади?

На вимогу двох повноцінних депутатських фракцій облради, однієї розколотої і ще однієї, яку вже розпустили, прозвітуватися за скерування позову до адмінсуду щодо скасування бюджету Волині на 2019 р., голова облдержадміністрації Олександр Савченко відповів: ОК! Але... виступить із трибуни сесійної зали одночасно з головою облради Ігорем Палицею чи після 23 березня...
Керівник фракції УКРОП Вячеслав Рубльов, очільник «Свободи» Анатолій Вітів, а також представник частини фракції «Батьківщина» Василь Столяр і від розформованої 20 грудня 2018 р. фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» Юрій Ройко підписали 23 січня ц. р. звернення до голови облдержадміністрації Олександра Савченка.
У ньому написано:
«Ми, депутати Волинської обласної ради, заявляємо, що позов до суду про скасування рішення Волинської обласної ради про обласний бюджет на 2019 р., поданий обласною державною адміністрацією, є швидше політичною аферою, аніж юридичним документом. Такими своїми діями голова облдержадміністрації перешкоджає діяльності Волинської громади, а також виявляє неповагу та ігнорування волі виборців Волинської області, які делегували прийняття рішень в інтересах Волині саме обраним депутатам. Наші фракції у Волинській обласній раді розцінюють намагання голови Волинської обласної державної адміністрації Олександра Савченка в судовому порядку скасувати рішення Волинської обласної ради від 20 грудня 2018 року «Про обласний бюджет на 2019 рік» як спроби ревізувати офіційні документи найвищого представницького органу місцевого самоврядування Волинської громади. Вважаємо, що блокування виконання обласного бюджету на 2019 рік у такий недолугий спосіб зі сторони голови Волинської облдержадміністрації Олександра Савченка є перевищенням ним своїх службових повноважень та грубим зловживанням владою».Голова фракції «УКРОП» В’ячеслав Рубльов у коментарі партійній прес-службі переконує, що депутати від нинішньої більшості без участі колег із фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та багатьох інших поділили гроші платників податків Волині «згідно з чинним законодавством України, регламенту облради VII скликання та Бюджетного регламенту»:
«Нині бюджетний процес повністю заблокований адміністрацією, адже у бюджети волинських міст та сіл не надходять кошти на ремонти соціальних закладів, які були передбачені в бюджеті. Тому ми вимагаємо внести на розгляд чергової сесії обласної ради проект рішення «Про звіт голови обласної державної адміністрації про виконання облдержадміністрацією делегованих обласною радою повноважень» і хочемо оцінити роботу голови Волинської облдержадміністрації на пленарному засіданні сесії Волинської обласної ради».
У відповідь на ресурсах порталу «ВолиньPost» та інших мас-медіа того ж дня Олександр Савченко зазначив:
«43-ою статтею Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» строки «заслуховування звітів голів мiсцевих державних адмiнiстрацiй, їх заступникiв, керiвникiв управлiнь, вiддiлiв та iнших структурних пiдроздiлiв мiсцевих державних адмiнiстрацiй про виконання програм соцiально-економiчного та культурного розвитку, бюджету, рiшень ради iз зазначених питань, а також про здiйснення мiсцевими державними адмiнiстрацiями делегованих їм радою повноважень» не визначені. Натомість у статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» йдеться про те, що «голови мiсцевих державних адмiнiстрацiй щорiчно звiтують перед вiдповiдними радами з питань виконання бюджету, програм соцiально-економiчного та культурного розвитку територiй i делегованих повноважень».
Окрім того, в плані роботи обласної ради на 2019 рік, затвердженому рішенням сесії, не передбачено заслуховування звіту голови облдержадміністрації.
«Рік моєї діяльності на посаді голови Волинської обласної державної адміністрації спливає 23 березня 2019 року, відповідно на черговій сесії обласної ради після 23 березня 2019 року я прозвітую перед обласною радою», – йдеться у повідомлені.Враховуючи гостре бажання заслухати звіт Олександра Савченка раніше, він відповів таке:
«Шановні керівники фракцій! Я, Савченко Олександр Ілліч, голова Волинської обласної державної адміністрації, готовий прозвітувати про свою роботу раніше, за умови, що разом зі мною, в той же день, в сесійній залі прозвітує і голова Волинської обласної ради Ігор Палиця. Не через засоби зв`язку чи паперові носії, а особисто. Так як останнім часом вся напруга, яка склалася між представницькою та виконавчою гілками влади в області, викликана відсутністю комунікації між головою обласної ради та обласною державною адміністрацією. Саме через відсутність цієї комунікації є проблеми, які нездатні сьогодні вирішувати підлеглі Ігоря Петровича. Я дуже шкодую, що Ігор Палиця, як голова Волинської обласної ради, не проводить більше часу на Княжій Волині та не займається вирішенням нагальних для волинян питань. Тому я, з великою повагою до обласної ради, гарантую, що радо прозвітую перед депутатським корпусом разом із Ігорем Петровичем Палицею».
Відтак питання залишається відкритим. Є кілька варіантів його вирішення. Або найближчим часом відбудеться розгляд позову облдержадміністрації до облради щодо бюджету в Окружному адміністративному суді Волинської області і сторони, врахувавши його вердикт, виконають рішення, не вдаючись до оскаржень у судах вищої інстанції, і ситуація врегулюється в правовий і цивілізований спосіб.
Або голова облради Ігор Палиця найближчим часом приїде з-за кордону у м. Луцьк і проведе сесію, де прозвітує разом із Олександром Савченком. 
Або Ігор Петрович врахує аргументи голови облдержадміністрації та «відновить комунікацію» з Олександром Савченком та його заступниками, котра втрачена через «деструктивні дії» його «окремих підлеглих» чи блокування бюджету. 
Або нічого не зміниться аж до першого туру виборів Президента України, котрі повинні відбутися 31 березня 2019 р., коли всім стане ясно, хто виходить у другий тур і якою буде конфігурація нової державної виконавчої влади в центрі і на місцях, яким восени стане парламент і, відповідно, органи самоврядування в областях восени 2020 р.
В усякому випадку, фактом залишається чергова фаза протистояння між «третім і другим поверхами» Будинку органів обласної влади, котрий називають або «Білим домом», або «Дніпрогесом». Кожна сторона доступно і публічно навела свої вагомі аргументи.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Богдана ГОНЧАРУКА, автора, ТРК «Аверс» і відділу інформаційної політики облдержадміністрації: будинок обласних органів влади; чорна кішка, яку вважають символом протиріч; Київський майдан, де в будинку №9 на другому поверсі знаходяться кабінети керівництва облдержадміністрації, а на третьому – облради; Олександр Савченко в смт Торчин; Ігор Палиця в студії «Аверса».   • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%