Творці історії

Творці історії


Ковельські патріоти відзначили сторіччя Соборності України у меморіальному музеї-квартирі Самійла Підгірського.

Перейнявшись розумінням, що тільки в єдиній Самостійній Соборній Українській Державі в Українців буде «свояСила, і Правда, і Воля», мільйони людей 21 січня 1990 р., у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР, взялися за руки, з’єднавши м. Івано-Франківськ (через Львів) і м. Київ, створивши «живий ланцюг» єднання. 
Учасники тих подій у 100-річчя Злуки знову зібралися на урочисту академію у меморіальному музеї-квартирі Самійла Підгірського. Бо ці традиції – невмирущі!
З важливою для України ювілейною датою зібрання привітав голова облвідділення Українського фонду культури, власник приватного меморіального музею-квартири Самійла Підгірського Геннадій Сарапін. 
– Як і сто років тому, ми потерпаємо від того ж ворога – Росії, – наголосив Геннадій Іванович. – Вона знову намагається поневолити наш народ, ділить українські землі на Схід та Захід. Тому маємо знову продемонструвати патріотизм, згуртованість та відданість традиціям.
80-річний ветеран визвольного руху Василь Козак згадав ті буремні роки кінця 90-их, поділився власними роздумами про Україну та єдину Українську церкву. 
Володимир Потапчук згадав, як власним «Запорожцем» їздив під м. Житомир, щоб поєднати людську вервечку єднання України. Тоді п’ять волинян стали вздовж траси, допомігши місцевим патріотам ліквідувати розрив у шерензі єднання:
«Міжнародні перевізники просили українські прапори, щоб повезти вістку про цю подію у свої країни. Як їх роздали, настала черга нарукавних жовто-блакитних пов’язок «Ковельського краєзнавчого товариства «Підкова», що і нині діє при Українському фонді культури. Таке велике піднесення було, що й годі словами передати».
Своїми спогадами і міркуваннями про українську дійсність поділились Заслужений працівник культури України Іван Сидорук, а також Володимир Осіюк, Іван Панасюк, Василь Скулинець, Ярослав Гаврилюк, Петро Вільчинський, Володимир Кіндрат та інші.

Світлана СЛОБОДЯНЮК.

На фото Віктора ЧУХРАЯ: Злука на Волині, 21 січня 1990 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%