Сторінками минулого 31.01.2019

Сторінками минулого 31.01.2019

95 років тому
Переправили в СССР
«Перша підпільна група КПЗУ виникла в с. Тростянець ще в 1921 р. Її організатором був М. Л. Федоров, до якого приєдналися учасники Громадянської війни О. Г. Тарасюк, К. Д. Гордіюк та інші. Підпільники розповідали односельчанам правду про Радянський Союз, а через свого брата М. Л. Федоров одержував поштою з США і розповсюджував радянські газети «Правда», «Известия» і «Комуніст»… У 1924 р. польська поліція почала переслідування комуністів, тому М. Т. Тарасюк і К. Д. Гордіюк були направлені в Радянський Союз».
(«Ленінським шляхом», 1959 р.).
На фото з архіву: агіткультбригада в с. Тростянець розповідає колгоспникам про героїчну боротьбу членів КПЗУ проти «панської шляхти».

75 років тому
Воля, а не вибори!
«Не більшість голосів та голосування створили могутність і велич Української держави за Володимира Великого, Ярослава Мудрого чи Богдана Хмельницького… Ні! Це здійснили залізна воля, сила і мудрість проводу!.. Тому слабкою і розбитою була демократично-ліберальна і розварена Італія, доки там не дійшов до влади фашизм, його велика ідея і монолітна залізна організація».
(«Костопільські вісті», 1944 р.)

70 років тому
Хліб за трудодні
«Створений колгосп імені Першого травня в с. Овадне згуртував 120 селянських господарств. Завдяки допомозі Мокрецької машинно-тракторної станції, яка виділила трактор для обробітку землі, селяни зуміли успішно виконати план хлібоздачі, тож у 1949 р. їм видали на зароблені трудодні по 3 кг хліба».
(«Шлях Леніна», 1949 р.).

10 років тому
Муніципальний хабарник
«Начальник муніципальної поліції Луцької міської ради Сергій Пилипака прокоментував факт затримання одного діючого підлеглого та одного колишнього, коли вони вимагали та отримали хабар від одного з базарників. Горе-муніципалів начальник засудив».
(«Волинська газета», 2009 р.).

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%