Від Байконуру до Донецького аеропорту
Голова громадської організації «Ветерани ракетних військ стратегічного призначення», полковник у відставці Олександр Івасюк повідомив: усі експонати і матеріали щодо історії 37 Гвардійської ракетної дивізії передано в музей, де створюється унікальну експозицію!
Багато цікавих фактів повідав нам цей досвідчений воїн-офіцер і мудрий чоловік, про які ми свого часу розповіли читачам «Волинської газети».
Завітавши вчергове до редакції, Олександр Іванович повідомив, що рада їх організації прийняла досить мудре рішення: передати матеріали та експонати ратної служби ветеранів-ракетників Волинському регіональному музею українського війська та військової техніки.
«Більше 25 років нема 37-ої Гвардійської Севастопольської орденоносної дивізії ракетних військ стратегічного призначення, штаб якої дислокувався в м. Луцьку, – сумно мовить Олександр Іванович. – Але в історії та пам’яті народній залишається героїзм та ратна слава фронтовиків-артилеристів у лихі воєнні роки, самовіддана служба воїнів-ракетників у період створення та розвитку ракетних військ стратегічного призначення. І в цьому велика заслуга ветеранів багатьох поколінь, їх сімей та нащадків».
За словами очільника громадської організації, вони стараються працювати ініціативно та з «вогником». Саме завдяки цьому у музеї відкрито експозицію про славну історію та традиції 37-ої ракетної дивізії. Її доповнять стенди з фотографіями, рукописи про історичний та бойовий шлях дивізії, пам’ятні адреси, грамоти, матеріали про роботу громадської організації щодо військово-патріотичного виховання підростаючого покоління. Окрім іншого, полковник Івасюк передав до музею свій кітель із погонами та планками нагород, а також значок будівника космодрому Байконур, звідки й досі злітають у Всесвіт космічні кораблі.
Щоб передати багатющий досвід патріотизму, ветерани Ракетних військ стратегічного призначення з ініціативи Олександра Івановича разом із ветеранами АТО зустрічатися з ліцеїстами Волинського ліцею з посиленою військовою підготовкою. У цьому заході взяли також участь доброволець Олег Моргун та кіборг, захисник Донецького аеропорту Вадим Ваврищук, який нагороджений орденом Данила Галицького.
Подібна зустріч відбулася і в школі с. Сільце Горохівського р-ну. На ній, окрім ветеранів-ракетників, були присутні колишній учень цієї школи, медик-доброволець Віталій Камоцький та доброволець, вчитель школи, водій-механік артустановки, старший сержант Леонід Базюк, котрий відзначений орденом «За мужність» ІІІ ст. Він у свій час також закінчив луцький ліцей. Стежкою свого батька пішов і син.
З цікавістю слухали ветеранів також учні Городищенської школи Луцького р-ну, школи №1 та гімназії №4, а також педколеджу обласного центру про ратні подвиги і ветеранів-ракетників, і новітніх захисників України.
Такі зустрічі, на переконання Олександра Івасюка, допомагають молоді не тільки більше дізнатися про військову історію України, а й усвідомити своє призначення нинішньої непростої доби у протистоянні з російським окупантом на Донбасі.
Олег ЛОКАЧУК.
На фото архіву Олександра Івасюка: ветерани-ракетники під час зустрічі з молоддю.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
У Нововолинську “серійний” злодій проник через вікно у магазин Drager показав “у небо”: у Луцьку спіймали п'яного водія без прав Волинянин здобув дві золоті медалі на чемпіонаті України з біатлону Волинян виборов “золото” з біатлону На Волині нетверезий водій пропонував патрульним хабар Моторошна правда про банду «Лєшого» Ківерцівська лікарня отримала допомогу від благодійного фонд Волинські медики придбали автівки для князівської бригади У Володимирі провели нічні профілактичні відпрацювання громадських місць Небезпечний дрифт: патрульні притягнули до відповідальності водія, який не мав права керування- Опитування
- Результати