Від Байконуру до Донецького аеропорту

Від Байконуру до Донецького аеропорту


Голова громадської організації «Ветерани ракетних військ стратегічного призначення», полковник у відставці Олександр Івасюк повідомив: усі експонати і матеріали щодо історії 37 Гвардійської ракетної дивізії передано в музей, де створюється унікальну експозицію!

Багато цікавих фактів повідав нам цей досвідчений воїн-офіцер і мудрий чоловік, про які ми свого часу розповіли читачам «Волинської газети». 
Завітавши вчергове до редакції, Олександр Іванович повідомив, що рада їх організації прийняла досить мудре рішення: передати матеріали та експонати ратної служби ветеранів-ракетників Волинському регіональному музею українського війська та військової техніки. 
«Більше 25 років нема 37-ої Гвардійської Севастопольської орденоносної дивізії ракетних військ стратегічного призначення, штаб якої дислокувався в м. Луцьку, – сумно мовить Олександр Іванович. – Але в історії та пам’яті народній залишається героїзм та ратна слава фронтовиків-артилеристів у лихі воєнні роки, самовіддана служба воїнів-ракетників у період створення та розвитку ракетних військ стратегічного призначення. І в цьому велика заслуга ветеранів багатьох поколінь, їх сімей та нащадків».
За словами очільника громадської організації, вони стараються працювати ініціативно та з «вогником». Саме завдяки цьому у музеї відкрито експозицію про славну історію та традиції 37-ої ракетної дивізії. Її доповнять стенди з фотографіями, рукописи про історичний та бойовий шлях дивізії, пам’ятні адреси, грамоти, матеріали про роботу громадської організації щодо військово-патріотичного виховання підростаючого покоління. Окрім іншого, полковник Івасюк передав до музею свій кітель із погонами та планками нагород, а також значок будівника космодрому Байконур, звідки й досі злітають у Всесвіт космічні кораблі. 
Щоб передати багатющий досвід патріотизму, ветерани Ракетних військ стратегічного призначення з ініціативи Олександра Івановича разом із ветеранами АТО зустрічатися з ліцеїстами Волинського ліцею з посиленою військовою підготовкою. У цьому заході взяли також участь доброволець Олег Моргун та кіборг, захисник Донецького аеропорту Вадим Ваврищук, який нагороджений орденом Данила Галицького. 
Подібна зустріч відбулася і в школі с. Сільце Горохівського р-ну. На ній, окрім ветеранів-ракетників, були присутні колишній учень цієї школи, медик-доброволець Віталій Камоцький та доброволець, вчитель школи, водій-механік артустановки, старший сержант Леонід Базюк, котрий відзначений орденом «За мужність» ІІІ ст. Він у свій час також закінчив луцький ліцей. Стежкою свого батька пішов і син. 
З цікавістю слухали ветеранів також учні Городищенської школи Луцького р-ну, школи №1 та гімназії №4, а також педколеджу обласного центру про ратні подвиги і ветеранів-ракетників, і новітніх захисників України. 
Такі зустрічі, на переконання Олександра Івасюка, допомагають молоді не тільки більше дізнатися про військову історію України, а й усвідомити своє призначення нинішньої непростої доби у протистоянні з російським окупантом на Донбасі.

Олег ЛОКАЧУК.

На фото архіву Олександра Івасюка: ветерани-ракетники під час зустрічі з молоддю. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%