Від забуття – до визнання!

Від забуття – до визнання!

У м. Луцьку відбулися урочистості з нагоди 110-ї річниці з дня народження Степана Бандери. Вождь однієї гілок ОУН зумів поєднати ініціативу двох гілок волинської влади, котрим останнім часом бракує консолідованості.

30 січня у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка пройшла урочиста академія «Ім’я як прапор» та мистецька акція «Від забуття – до визнання».
Учасники заходу мали можливість ознайомитися з документами та предметами часів діяльності ОУН-УПА, дізнатися неймовірні факти з життя видатного політичного діяча ХХ століття та поринути у атмосферу національної повстанської пісні.
Присутні мали змогу оглянути документальний фільм про історію життя видатного українського політичного діяча Степана Бандери. Окрім того, на заході зауважили, що минулого року частину відомої цитати борця за волю й незалежність України та традиційне вітання УПА «Слава Україні! – Героям слава!» Верховна Рада затвердила як офіційне в Збройних силах України та у Національній поліції. 
Організатори урочистої академії – управління культури, з питань релігій та національностей обласної державної адміністрації, Обласний науково-методичний центр культури, за підтримки голови облдержадміністрації Олександра Савченка та з ініціативи першого заступника голови облради Олександра Пирожика, який серед іншого сказав зі сцени драмтеатру:
«Легендарний комбатант УПА Теодор Дячун, котрий зі своїми хлопцями знищив не одну сотню німецьких та російських окупантів, сказав: «Саме вас, присутніх у цій залі націоналістів, які нарешті об’єдналися, я бачу спадкоємцями і ОУН, і УПА». Думаю, всі ми дозріли до того, щоб нарешті зробити усвідомлений, мудрий вибір. Бо настав той час, про який казав Степан Бандера, коли один скаже: «Слава Україні!» – і мільйони відгукнуться: «Героям слава!».
Тож закономірно, що до Олександра Пирожика та інших співробітників апарату органу самоврядування Волині та депутатського корпусу долучилася й представниці виконавчої влади в області – заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець та начальниця управління культури, з питань релігії та національностей облдержадміністрації Ольга Чубара.
Злука ця тим паче важлива, що вона відбулася на тлі гострих протиріч, які останнім часом виникли між двома гілками обласної влади. Степан Бандера зумів хоча б ненадовго зменшити градус напруги…
– Постать Степана Бандери – легендарна, хоча радянська влада   роками  насаджувала українцям несприйняття національного героя. Доступ до архівів був закритий, в навчальних закладах та серед населення про Степана Бандеру поширювали негативну інформацію. Але якраз він разом із однодумцями йшли проти більшовицької влади. І тепер, коли історія відкривається, коли ми знаємо правду – ми повинні шанувати героїв УПА та передавати цю добру пам`ять з покоління в покоління, – наводить слова Світлани Мишковець відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Під час заходу усіх борців за волю та незалежність України вшанували хвилиною мовчання та заспівали українських тематичних пісень разом із мистецькими колективами з м. Луцька і Ковеля, Ківерцівського, Рожищенського і Турійського р-нів.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: під час мистецької акції; експонати давнини; Олександр Пирожик; Світлана Мишковець; урочиста академія «Ім’я як прапор».  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%