Синдром Мадуро-Януковича

Синдром Мадуро-Януковича

Ситуація в латиноамериканській Венесуелі схожа на українську п’ятирічної давності. Тепер цивілізований світ, не вирішивши проблему російської атаки на Україну, повністю сконцентрується на нових клопотах?

Ніколас Мадуро, чинний Президент багатої на нафту і бідної за рівнем життя людей Венесуели, за яким Росія та армія? Чи екс-спікер парламенту Хуан Гуайдо, котрий обіцяє провести демократичні зміни і якого підтримують США, Євросоюз і частина силовиків? Хто переможе?
Це питання останнім часом стало ключовим, і ніхто не знає, за яким сценарієм розгортатимуться події. Але що може стати наукою для Венесуели сумна доля України (де суспільство, заручившись підтримкою тих самих західних союзників у боротьбі з тим же ж прокремлівським главою держави, досі так і не дочекалося виконання більшості вимог Майдану та фактично не покарало президента-втікача), то це очевидно.
Феномен Ніколаса Мадуро: він належить до латиноамериканських політиків, котрі прийшли до влади на хвилі ідей кубинського перевороту на чолі з Фіделем Кастро. Під знайомими нам ще з радянських часів гаслами про свободу, рівність та братерство на практиці режим розгортався так само: одиниці багатіли, мільйони – жебракували. Тому більше водієм автобуса він не працюватиме.
Найгірше для нас, що в особі Венесуели світ зараз отримав новий об’єкт гострої зацікавленості. Протистояння між Ніколасом Мадуро і Хуаном Гуйдо буде розгортатися з врахуванням попередніх досягнень і прорахунків «сильних світу цього». Якщо у випадку з Віктором Януковичем Кремль необачно допустив його фактичну втрату влади, то вже в Сирії Москва зробила все, щоб Башар Асад залишився і продовжував відігравати важливу роль у близькосхідному конфлікті. А від Венесуели Росія взагалі не відступиться!
Тому й говорить Президент США Дональд Трамп, що може ввести в сусідню державу війська (як Владімір Путін свої у Крим, на Донбас і в Сирію). Тому глава Білого дому вже передумав виводити контингент із Сирії. Але ні Вашингтон, ні НАТО, ні країни ЄС ніколи не обіцяли, що хоча б в ОРДЛО будуть введені їхні війська. Про Крим і говорити не будемо, якщо захоплені в Керченській протоці українські моряки досі в російській тюрмі!
Чомусь не віриться, що це все за демократію, а не за енергоносії. Що нафта почне працювати на благо народу Венесуели – теж сумнівно: «чорне золото» досі не приносить користі багатостраждальній Сирії, а газ України збагачує кого завгодно, тільки не український народ…

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%