Кадровий центр

Кадровий центр

2018-й для колективу Волинського обласного центру зайнятості був роком нових підходів до забезпечення роботою населення, а головний пріоритет – пошук робочих місць із гідною оплатою праці.

«Я не чиновник, а бізнесмен, тому до виконання службових обов’язків директора Волинського обласного центру зайнятості ставлюся прагматично», – наголосив керівник Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк на виїзній зустрічі з журналістами за підсумками року. 

2018-й для колективу центру був роком нових підходів до вирішення проблеми зайнятості населення і головний пріоритет – це пошук потрібної роботи з гідною оплатою праці.

Нові технології 

Такий підхід вимагав впровадження нових сучасних технологій. Фахівцями служби здійснено реорганізацію усіх базових центрів, включно з обласним. 70 працівників підвищили кваліфікацію в Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості України, проведено ротацію спеціалістів. У м. Ковелі та Луцьку вдалося створити сектори рекрутингу, а робота фахівців зосереджувалася на якості надання послуг. Для наочної переконливості директор центру використовував діаграми та схеми результатів роботи через відеопроектори. Цифри здобутків переконують у результативності застосованих змін. Колективу вдалося досягнути співпраці із 8463 роботодавцями регіону, що дозволило станом на 1 січня 2019 р. зменшити на 4,2% кількість безробітних, тобто – на 7834 особи. Отримувачів допомоги з безробіття скоротилося на 22212 особи. Цьому сприяло і запровадження нових сучасних інтернет-технологій. Сьогодні не обов’язково їхати до Центрів зайнятості, чекати у чергах на прийом до фахівців. Роман Романюк із гордістю розповідає про створення бази відеорезюме з пошуків вакансій. Щоб пересвідчитися в почутому, прямо під час підготовки цього матеріалу намагаюся скористатися цією послугою. І – справді отримую текстову мотивацію, як підготувати відеосюжет та скласти результативне резюме. Звичайно, не кожному та одразу це під силу, але тим, хто «на ти» з інтернетом, дійсно дає можливість показати перед роботодавцем свій рівень кваліфікації. Те ж саме можна сказати і про скайп-співбесіди, які дозволяють кандидату на посаду поспілкуватися з роботодавцем дистанційно. Такі передові технології та ефективні методи економлять час обом сторонам. Ще один напрямок в соціальних комунікаціях – «Електронна черга» – стає також заощадженням часу на зустріч із спеціалістом центру.
Як такі новації в роботі з кадрами та нові технології вплинули на ситуації ринку праці в області? За даними фахівців Волинського обласного центру зайнятості, минулого року кількість працевлаштованих осіб зросла на 9% (або на 27464 особи). Відрадно, що 16659 із них прийнято на роботу до надання статусу безробітного. Безперечно, що цей показник свідчить про ефективність діяльності усіх 16 базових центрів у регіоні. Тому із виправданою гордістю та на цілком законних підставах Роман Романюк назвав журналістам цифру заохочених минулого року своїх працівників: відзнаками державних та представницьких органів влади нагороджено 72 спеціалісти служби зайнятості.

Проекти та концепції

За словами Романа Романюка, результативним минулого року було й застосування концепції рекрутингу. Термін ніби й новий в роботі центрів зайнятості, та методика вже відома – це залучення до працевлаштування осіб із числа незайнятоого населення, а також тих, хто не перебуває на обліку. Якщо у 2016 р. зафіксовано 31 тис. осіб, то в наступному – 41. Динаміка росту вселяє надії. Послугами рекрутингу торік скористалося 509 роботодавців. Започатковано два нових проекти. Перший – «Успішна громада». Проект допомагає територіальним громадам отримати кваліфіковані кадри без витрат на їхню підготовку. Тобто, професійне самовизначення незайнятого населення та організація навчання відбувається за кошти Центру зайнятості. За сприяння служби професійним навчанням охоплено 3689 безробітних. Кількість осіб, які проходили підготовку у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, зросла на 74% і становила 1035 осіб. Найбільш поширені професії – кухар, кондитер, перукар, манікюрник, електрозварник ручного зварювання, слюсар із ремонту колісних транспортних засобів.Наступний проект – «Територія майстерності» – має на меті допомогти територіальним громадам подолати безробіття в селах. Охоплюються такі напрями агробізнесу як ягідництво, садівництво, овочівництво, тваринництво, переробка та збут, агротуризм, галузь проектної підтримки національної кухні та підприємництва.

За кордон чи вдома?

Розповідаючи про роботу Волинського обласного центру зайнятості, його директор Роман Романюк переконаний, що невдовзі припиниться витік кадрів за кордон. Сприятиме цьому повернення наших заробітчан, які здобули практичні навички в організації власного бізнесу, стали кваліфікованими спеціалістами в робітничих професіях, які пройшли гарт на зарубіжних підприємствах. Їх із задоволенням приймають на роботу з гідною оплатою праці. 
Правда, відбувається це ще не так масово, як очікуємо. Маємо десятки прикладів, як ці люди втілюють у життя власні проекти. Нині гідну оплату праці пропонують водіям-далекобійникам, швачкам, трактористам, електрикам, інженерам-програмістам, інженерам-технологам, спеціалістам сільського господарства. Центр зайнятості вже сьогодні активно працює в доборі кадрів медичного персоналу в обласний Перинатальний центр, де особливо гостро стоїть питання комплектації персоналу медичних сестер. Сьогодні підприємства потребують спеціалістів таких професій як водії транспортних засобів, продавців продовольчих і промислових товарів, кухарів, швачок, столярів, кондитерів, пакувальників, машиністів котелень… Над вирішенням цих та інших завдань і працюють у Волинському обласному центрі зайнятості на чолі з Романом Романюком.

Степан ШЕГДА.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%