Громадою проти біди

Громадою проти біди

Кожного, хто з Луцька прямує на Ковель, Переспівська сільська рада Рожищенського р-ну зустрічає ліхтарями обабіч траси, хорошою дорогою, сучасними закладами дозвілля. І ніщо тепер не нагадує, що минулого року вся Переспа стала заручником води.

– Скільки я тут живу – подібного не пам’ятаю, – зізнається сільський голова Зеновія Пархомчук. – Весною картина була просто жахлива! Не те що городи чи хліви – будинки стояли у воді! А дві хати нагадували острівки посеред озера!

Втім вийшло, як у прислів’ї – «Нема лиха без добра». Бо саме людська біда згуртувала владу і громаду, переконалася Зеновія Михайлівна:

– Щоб рятувати будинки, які потопали у воді, коштом сільського бюджету ми найняли тракторця, посеред вулиць викопали канаву. І невдовзі мешканці затоплених хат уже могли не водою бродити, а «суходолом» ходити. Так само дружно взялися ми рити рівчаки і спускати воду з городів. А роботи більш масштабні взяла на себе влада вищих рівнів. Бо важливо було не тільки ліквідувати наслідки. Насамперед хвилювало запобігти лиху, котре могло повторитися наступної весни.

Щоб втілити задумане, спершу було розроблено цілий проект. А власне реалізація розпочалася у вересні минулого року.

– Три екскаватори, вісім спеціалістів, 210 тисяч гривень обласного бюджету – ось той ресурс, завдяки якому вдалося прочистити і розширити 4 тисячі 513 метрів меліоративного каналу! – акцентує Переспівський сільський голова. – А це означає, що навесні нам вода вже не буде страшна.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%