«Усі наші гроші – від землі»

«Усі наші гроші – від землі»

Як тільки Руслан Турчинський став Бубнівським сільським головою Локачинського р-ну, темою номер один для нього стала земля. Адже на той час (а це був 2010-й) на довколишніх територіях облогувало понад сотні гектарів. Тих самих, котрі би мали плодоносити врожаями і фінансовими надходженнями.

Втім за три роки керування ситуацію таки вдалося змінити. Частину облогуючих земель виставлено на аукціон. А більш як півтори тисячі гектарів людських паїв тепер обробляють крупні господарники.

Як розповідає Руслан Турчинський, основним орендарем у них – ТОВ «Веселе-агро» (1 тис. 60 га) і ТзОВ «Україна» (500 га).

– За кожен пай люди отримують 2,400-2,600 гривень щороку. А бачачи, як їхні поля колосяться пшеницею, скільки сої, кукурудзи, ячменю дають, люди з охотою йдуть на таку співпрацю, – зізнається Руслан Ростиславович.

Та й сільській раді від цього – неабияка підтримка. Тільки від ТзОВ «Україна» місцевий бюджет поповнився торік на 122 тис. грн. А це – можливість придбати економний твердопаливний котел у місцеву школу й ФАП, зайнятість місцевого населення і знову ж таки – податки з доходів фізичних осіб.

– Фактично всі гроші, які отримує громада на розвиток села, – від землі, – зізнається голова. – А оскільки вона в нас родюча, то цього року хочемо подбати за ліхтарі й огорожу на центральних вулицях. Адже ведуть вони до школи, клубу, сільради, ФАПу, дитячого садка.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%