Мислити і шукати, знаходити й аналізувати!

Мислити і шукати, знаходити  й аналізувати!

У Луцькому педагогічному коледжі відкрили інноваційний клас, а також провели зустріч із легендарним майстром слова Володимиром Яворівським, який розповів про нові твори сенсаційного змісту. 

Наприкінці нинішнього року Луцький педагогічний коледж відзначатиме 80-річчя з моменту заснування. Тож закономірно, що саме в цьому коледжі створено інноваційну навчально-тренінгову лабораторію «Нова українська школа»: для якісної підготовки вчителів Нової Української школи
Як зазначає відділ інформаційної політики облдержадміністрації, навчальний простір лабораторії складається з наступних осередків: навчально-пізнавальної діяльності, мистецького, ігрового, відпочинку та дозвілля, спортивного, господарського, осередку викладача, а також змінні тематичні центри (фліп-чарти, стенди, магнітно-крейдова та коркова дошка).
Окрім того, лабораторія, завдяки директорові коледжу Петрові Бойчуку, обладнана сучасними технічними засобами навчання, серед яких: інтерактивна панель – єдиний прилад, що поєднує в собі функції проектора, дошки, комп’ютера, планшета та телевізора; ноутбук викладача; планшети для студентів; модуль для зберігання та заряджання персональних пристроїв студентів; Wi-Fi роутер; багатофункціональний пристрій; документ-камера, що об’єднує в собі можливості кодоскопа, відеокамери, сканера, мікроскопа, веб-камери.
Як зазначила Світлана Мишковець, відкриття такого інноваційного класу є надзвичайно корисним для студентів і випускників коледжу. Саме вони – майбутні вчителі, які впроваджуватимуть засади і принципи Нової української школи на місцях. 
– Ми спостерігаємо суттєві зміни, що відбуваються в школах Волині. Перш за все, це дуже подобається діткам. Вони розкуті та вільні у власних діях. Але головне – це не парти та їх колір, а щоб учитель міг навчити дітей мислити і аналізувати, шукати та знаходити відповіді. Переконана, ми на правильному шляху. Тому держава й надалі буде фінансувати такі проекти. Адже Нова Українська школа – вже в дії, – резюмувала Світлана Євтихіївна.Слід додати, що на облаштування кабінету витрачено 300 тис. грн освітньої субвенції, 232 тис. грн коштів обласного бюджету та 207 тис. грн коштів спеціального фонду коледжу.
Тож новостворена інноваційна навчально-тренінгова лабораторія «Нова українська школа» у Луцькому педагогічному коледжі, який наприкінці року відзначатиме 8о-річчя з дня заснування, стане методичним осередком для проведення майстер-класів, семінарів-практикумів з педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів вищої та загальної середньої освіти.
А наступного дня в педколеджі сталася ще одна знаменна подія: в гості завітав український письменник і публіцист, громадсько-політичний діяч, народний депутат кількох скликань, член колегії Держкомтелерадіо України та Наглядової ради Національної суспільної телекомпанії України Володимир Яворівський.Присутні з числа викладачів, студентів, активних лучан, відверто поспілкувалися з Володимиром Яворівським на найрізноманітніші теми. Зокрема, письменник розповів про новий роман «У мене вечеряв Ісус».  Цей твір дуже дорогий для автора і нелегко йому давався, адже про головну героїню твору – Княгиню Ольгу – до наших часів дійшло обмаль інформації. Переважно все, що ми знаємо про долю жінки, на плечі якої лягає керівництво всією державою, це свідчення легенд та оповідок. Але, все ж, за часів правління княгині Ольги, в історичних джерелах немає згадок про жодну війну…
В останній сцені роману, яка ще палає живим вогнем у пам’яті письменника, до Ольги, після прийняття нею християнства, приходить Ісус. Власне, саме у щирій розмові княгині з Ісусом розкриваються таємний сенс буття… Письменник розповів і про ще один новий роман  – «Іван Окаянний», героєм якого є Іван Мазепа, про якого ще жоден письменник не написав як про видатного гетьмана.
– Іван Мазепа – один з найгеніальніших гетьманів, дуже складна постать сама по собі. Уявляєте, що значить для письменника залізти в психологію державного діяча, який зміг закохати в себе навіть самого Петра І, –  відкриває образ героя Володимир Яворівський, зазначаючи, що саме Іван Мазепа піднявся на боротьбу з російським самодержавством.
І події в сучасному житті Луцького педагогічного коледжу – лише краплинка подій в океані заходів, які підносять найповажніший за віком і найсолідніший за статусом волинський вищий навчальний заклад на сучасний рівень освіти, яка спирається на фундаментальні принципи державотворення.

Світлана КОМА.

На фото відділу інформаційної політики облдержадміністрації та  Ольги КОНОНЧУК: сучасна лабораторія Нової Української школи; Петро Бойчук і Володимир Яворівський; головний вхід у Луцький педколедж.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%