Шуба з трупів і проект №10019

Шуба з трупів і проект №10019

Ідея бізнесменів запустити в Рожищенському р-ні виробництво хутра на новій звірофермі наштовхнулася на лютий опір громадських активістів із числа захисників живої природи та місцевого населення. 
Але ціна питання надто висока, щоб проект просто так «включив задню передачу»…

«Огорожа із металевого дроту, довгі дерев’яні бараки…Той, хто хоча б раз бачив нацистський концтабір Освенціму в Польщі, одразу зрозуміє, наскільки ця звіроферма нагадує місце смерті тисяч людей. І не лише ззовні. Тут теж вбивають живих істот. І цей рахунок теж йде на тисячі…».

Таку шокуючу картину передали журналісти телепрограми «Без табу» в репортажі зі звіроферми біля м. Костопіль сусідньої Рівненщини ще 5 років тому. Але з тих пір нічого на краще в нашій державі не змінилося: мало того, недавно область сколихнула новина про плани спорудження нового господарства з вирощування та знищення пухнастих «братів наших менших» біля с. Підгірне Рожищенського р-ну.
Взагалі, щоб отримати одну шубу, треба вбити немало звірят. Портал «Укрмедіа» провів нескладні розрахунки: 100-500 білок; 100-200 шиншил; не менше 140 горностаїв; 40-90 соболів; 60 куниць; 50 тхорів або норок; близько 30 опосумів, кішок, бобрів, лисиць, видр, єнотів, ондатр, кроликів або скунсів; 20 собак; 15 рисей або песців; 12 борсуків; 10 тюленів; 5 вовків.
Один з найбільш цінних видів хутра – каракуль. Це хутро молодих ягнят, яким всього 2-3 дні. Особливо цінною є каракулува: щоб її здобути, використовують зародки вагітних овець. Вівці розрізають живіт, потім дістається плід, а вже з нього роблять розкіш...
Звичайно, представників дикої фауни відловити в промислових масштабах в потрібних кількостях непросто, тому люди призвичаїлися масово вирощувати, нищити та переробляти звірів, розведених у штучних умовах жорстокої неволі. Власне, хто колись був на звірофермі біля с. Цумань Ківерцівського р-ну, той умови постійного та масового жертвоприношення тварин заради тепла, комфорту та престижу багатих жінок та чоловіків знає не з чужих слів.
Але разом із СССР цуманське звірогосподарство теж розвалилося, і нині на його місці хіба що сосни, що самі насіялися, ростуть.
А от попід м. Луцьком, у хронічно депресивному Рожищенському р-ні, вирішили поставити виробництво хутра на промислову основу. Саме тому 10 лютого ц. р. у будинку культури с. Підгірне навіть провели громадське обговорення щодо відкриття та діяльності хутряної звіроферми.
«Обговорення пройшло у форматі лекції «Як діяльність хутрової ферми вплине на місцевих мешканців». Доповіли відомі зоозахисники з Києва: Павло Вишебаба – координатор кампанії «ХутроOff»- та Мар’яна Хала – член ради Громадської організації «Єдина Планета»», – повідомили колеги з порталу «Район. Рожище».
Потім активісти побували безпосередньо на місці спорудження хутряної фабрики, де власники планують одночасно тримати не менше 10 тис. голів норки, кожну з яких у віці 3 роки буде вбито, бо через специфічне харчування печінка цих тварин вбивається цирозом. Щоправда, наразі всередині кожного з 25 збудованих бараків (щедів) порожньо…
Ще в квітні 2018 р.  спільне украінсько-голландське підприємство «Гірсам» подало документи до облуправління екології «для проведення оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності». Буцімто місцеві селяни навіть проводили громадське обговорення, але зараз люди кажуть, що одні про це знали, а інші – вперше чують. 
 Але благими намірами, як відомо, вимощена дорога до пекла…
Журналістка Оксана Петрук не лише підтримала інших захисників живої природи та різко розкритикувала ідею «фабрики смерті» в с. Підгірному, але й повідомила, що в соцмережах їй погрожують за чітку позицію. А поспілкувавшись з одним із запеклих опонентів, написала заяву про злочин у правоохоронні органи…

«Забиваємо уколами. Для цього є спеціальний препарат. Ми детіліном убиваємо. І воно діє на легеневу систему, на нервову. Може відійти, якщо мала доза попала. Для ефективності треба більше дати, правильно? Щоб бути спокійним».

Це – методологія вбивства звірят, яку застосовують на костопільській звірофермі і таємницями якої поділився директор Михайло Ковальчук. Схожу можуть застосовувати і в с. Підгірне… Але спочатку громада та захисники природи вирішили 17 грудня ц. р. провести ще одне громадське обговорення.
Це підтвердив і голова Копачівської об’єднаної територіальної громади Рожищенського р-ну Олександр Совтис. А староста Березолуківської сільської ради Лілія Коцюбайло запевнила представників сайту «Район. Рожище», що жодних документів на відкриття ферми наразі не підписали:
«Здана земля в оренду…Документи на підписи ще ніхто не приносив. Ми нічого поки що не підписували.».
…У жовтні 2018 р. на порталі Верховної Ради України закінчилося голосування за петицію, в якій громадяни вимагають від влади раз і назавжди заборонити промислове виробництво хутра. Вона набрала 27 тис. голосів при  мінімально необхідних 25 тис. Лише після цього профільний комітет підтримав петицію та закликав колег створити відповідний законопроект №10019.
У разі ухвалення його парламентом (який працює як мокре горить, а тут ще й гаряча виборча пора!), хутрове виробництво в Україні буде повністю заборонено з 1 січня 2025 р. А до цього моменту законотворці хочуть напрацювати жорсткі вимоги до утримання хутрових тварин та їх «гуманне» вбивство...

«Після забою тварин – того, заради чого вони народжувалися, їх відправляють у сушильний цех. Маленьку кімнату, схожу на газову камеру – партіями по сто штук. Все решта – побічний продукт виробництва – на вулицю у величезну криваву купу. Потім її перероблять на м’ясо-кісткове меливо і годуватимуть нею тих, хто ще живий. Аби хутро було м’яким і блискучим».

Це – ще один фрагмент із телепрограми «Без табу»…
Відтак, тема звіроферм ще довго хвилюватиме людей із добрим серцем… Бо крім турботи про «братів наших менших», які перетворюються на шуби, коміри та шапки, вони знають: відходи цього кривавого виробництва та виправки хутра – дуже шкідливі для довкілля та навіть здатні викликати спалах онкологічних захворювань…

Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Район. Рожище»: природоохоронці оглядають територію ферми в с. Підгірне.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (583) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%