Від «Новічка» до «Новатора»

Від «Новічка» до «Новатора»

Погано для Європи, що перестав існувати договір про ліквідацію ракет малої і середньої дальності, котрий був підписаний ще в 1987 р. президентами СССР Міхаілом Горбачовим і США Джорджем Бушем. Добре, що ліквідація цієї угоди розв’язує руки нашій державі для створення надійного оборонного щита.

Отже, з розпадом Союзу саме Росія стала правонаступницею колишньої «імперії зла», тому до нинішнього року була партнером Сполучених Штатів по виконанню договору про ліквідацію та не розгортанню в Європі ракет, здатних нести ядерну зброю. Коли ж нинішній Президент США Дональд Трамп викрив Владіміра Путіна в тому, що той, в обхід угоди, поставив на озброєння модернізовані ракети, здатні вражати все живе на відстані до 5000 км, Сполучені Штати заявили, що у відповідь на агресивну політику РФ належним чином подбають про оборону своїх союзників у Європі. Наразі США не розгортають на території країн континенту якихось нових ракетних озброєнь, бо це викличе різку протидію серед населення цих держав, але відповідь – не забариться. Хоча б у вигляді модернізації системи протиракетної оборони, до якої Пентагон і НАТО планують навіть залучити Україну.
Якщо це відбудеться, то вже не тільки Франція, Німеччина, Польща чи інші європейські держави, але й Україна стануть мішенями для новітніх російських ракет 9М729 (розробляло російське конструкторське бюро «Новатор» в м. Єкатеринбурзі), бо стратегічно завжди важливо подавити оборонні системи ПРО і ППО, щоб боротьба з противником була ефективнішою.  
Проте примара початку Третьої світової війни, як це не парадоксально, дає Україні шанс на відсіч Росії не  використанням застарілого озброєння, а з допомогою сучасної ракетної техніки! До 1991 р., коли за ДРСМД в СССР було ліквідовані всі ракети малої та середньої дальності, чимала їх кількість знаходилася і в Україні, і в Казахстані, і в Білорусі. І якщо Росія автоматично стала правонаступником цього договору, то саме її за порушення США і намагаються покарати. Тоді виходить, що наша держава жодним чином не має відношення до угоди Горбачова-Буша, відтак – має право розгортати свою військову ракетну техніку. 
Слава Богу, її є ще де будувати: збереглося конструкторське бюро «Південне», де й колись створювали і ракети СС-12, й сучасніші види крилатого озброєння СССР. Інженерно-технічний потенціал у м. Дніпрі зберігся, виробничі потужності – також, свідчення чого – успішні польоти українських ракет у космос. І раз так, то буквально за 5 років у ЗСУ можуть надійти новітні комплекси, здатні вражати противника на відстані до 5000 км – аж до Уралу. 
Мабуть, лише після цього в Кремлі зрозуміють, що епосі вседозволеності Москви настав кінець. Бо коли після отрути «Новічок» з’являється крилата смерть із «Новатора», час для жартів закінчився.

Володимир ДАНИЛЮК.
На фото сайту «РБК»: презентація ракет 9М729.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%