Завод щедрого врожаю

Завод щедрого врожаю


ТОВ «П’ятидні» реалізувало валової продукції на 870 млн грн та сплатило майже 50 млн грн податків! 

Особлива гордість підприємства – надсучасний насіннєвий завод, який продукує якісний посівний матеріал і для потреб свого господарства, і для інших сільгоспвиробників.
Подібних офісів в агроформуваннях Волинських краю досі бачити не доводилося. У ТОВ «П’ятидні», що в с. П’ятидні Володимир-Волинського р-ну, він – європейського зразка. 
Ще одна особлива унікальність ТОВ «П’ятидні»: в одному приміщенні, яке привертає гарним кольоровим дизайном, знаходиться і місцевий будинок культури, і робочі місця керівника ТОВ «П’ятидні» Валерія Діброви та основних спеціалістів господарства.
Сам Валерій Діброва, керівник добре знаного не тільки на теренах нашого краю, але й в Україні ТОВ «П’ятидні» та депутат обласної ради, не багатослівний. Чому так? – зрозуміти не важко. Невідкладних справ у Валерія Григоровича напередодні старту гарячої весняної пори сільгоспробіт вистачає.  
Нині ТОВ «П’ятидні» обробляє 16,5 тис. га землі. Виробляє 8% валової продукції сільського господарства області. За останні 3 роки врожайність зернових становить понад 85 ц/га, цукрових буряків – 730 ц/га, ріпаку – 40 ц/га, кукурудзи на зерно – 110 ц/га. Щорічно господарство освоює капітальних вкладень на суму понад 20 млн грн. 
Цифри, як відомо, не приходять самі собою. За кожною з них – не тільки скрупульозний аналіз, а й чимало днів напруженої праці та недоспаних ночей. Адже ніхто не може гарантувати, що сільськогосподарський цех під відкритим небом не зазнає непередбачуваних  природних катаклізмів…
– Назву лише дві цифри, – відразу «взяв коня за вуздечку» Валерій Діброва. – Торік ми реалізували валової продукції на 870 млн грн та сплатили майже 50 млн грн податків. Це – основне! Решту інформації отримаєте у моїх спеціалістів. 
Інженер із охорони праці Віктор Ярош ТОВ «П’ятидні» демонструє  мультимедійні  фільми про різнопланову діяльність п’ятиднівського багатопрофільного господарства, що з року у рік нарощує економічну могутність. Окремі кадри щодо організації жнивного конвеєра під час збирання хлібів не тільки заворожують, а викликають захоплення та гордість за сьогоднішніх трударів поля. 
Та завдання набагато важливіше – розповісти про насіннєвий завод місцевого господарства, старт роботі якого дано в 2017 р. Пуск цього підприємства збігся в часі з тодішнім візитом на Волинь Президента України Петра Порошенка. Нині ж воно успішно працює, забезпечуючи агроформування якісним посівним матеріалом.
– Продуктивність насіннєвого заводу становить 10 тонн на годину, 50 тис. тонн на рік, – зазначав керівник ТОВ «П’ятидні» Валерій Діброва. – Якщо ж для Волині потрібно 24 тис. тонн зерна, то ми можемо покрити всю область й значну частину Західного регіону України.  Звісно, це великі інвестиції, але завдяки підвищенню якості насіння ми збільшуємо врожайність кожного гектара на 2 ц. Відповідно, лише від цього наше підприємство матимемо 15 млн грн прибутку. І ще один важливий момент.  Продаючи насіння, за два роки завод окупить вкладені в нього інвестиції,
– Тут зібране краще з кращого, зокрема, використані німецькі та данські технології. Подібних заводів в Україні лише п’ять, найближчі – у Тернопільській та Львівській областях, але наш найсучасніший, – деталізовує директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко.  
Нині цим сучасним та високотехнічним підприємством доручено опікуватися Андрію Матвійчуку, який важно спостерігає за екраном монітора, де чітко відображаються всі виробничо-технологічні процеси. Молодий завідуючий небагатослівний. Родом він з сусіднього райцентру Іваничі. Після школи став студентом Луцького національного технічного університету, оскільки в школі любив фізику і мав потяг до електрики. Тож дипломованим спеціалістом прийшов у ТОВ «П’ятидні», якому служить вірою та правдою. 
– Орієнтовна оціночна вартість нашого насіннєвого заводу сягає 3,5 мільйона євро. Споруджували ми його власним коштом і власними силами. Обладнання фірми «Кімбрія» закупляли у Данії та у німецької фірми «Петкус». Звичайно, не обійшлися і без нашого українського виробника. «Лубнимаш» поставив нам завантажувальні стодвадцятип’ятиттоні ємності, а також шнекові транспортери. Наладку також зробила німецька фірма. Чисельність колективу – мінімальна. Темп задають  спеціалісти комп’ютерної галузі та юридичного напрямку. Усі вони пройшли стажування у закордонних фахівців. За технологією виробництва стежить лише один оператор, який керує заводом в автоматичному режимі. На підприємстві встановлені камери, які фіксують усі технологічні процеси, в нас працює лише 7 робітників: усі процеси автоматизовані. Крім власного матеріалу, працюємо і з іншим зерном: наприклад, приймаємо на очистку насіння і з інших господарств та від фермерів, коли у них така необхідність. Зрозуміло, що це відбувається на оплатній основі. 90 відсотків нашої продукції – це насіння власного виробництва: пшениця, соя, горох та ріпак, – наголошує завідуючий насіннєвим заводом ТОВ «П’ятидні» Андрійчук Матвійчук.

Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото Віктора РАЙОВА: насіннєвий завод у ТОВ «П’ятидні».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.5%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.4%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%