«Молитовне стояння» на Київському майдані

«Молитовне стояння» на Київському майдані

На Київському майдані перед будівлею обласних органів влади відбулося молитовне стояння прихожан УПЦ. До Луцька з’їхалися священики з представниками своїх релігійних громад із цілої Волині. А це – понад тисяча людей. За що молилися і чого вимагали?


Серед тих, хто зібрався 28 лютого ц. р. у першій половині дня на Київському майдані біля пам’ятникам Борцям за волю та незалежність України («Стріляючий ліс») – отці у чорних рясах, насельники чоловічих і жіночих монастирів, жінки, чоловіки, старші і молодші парафіяни. Котрась із родин навіть привезла у візочку маленьке дитя…

Очолили молитовне стояння митрополит Володимир-Волинський і Ковельський УПЦ (МП) Володимир та єпископ Волинський і Луцький УПЦ (МП) Нафанаїл. На площі лунали молитви, духовні співи та промови. Головним меседжем цього церковного віча було донести до владних структур та громадськості свою стурбованість переходом храмів від УПЦ (МП) до новоствореної Православної церкви України. І священики, і прихожани, а серед них – церковні старости, братчики, хористи, члени двадцяток, найактивніші прихожани, також засвідчили свою єдність із церквою і українським народом.

І якщо щодо українського народу зрозуміло, то з якою ж церквою єдині ці представники православ’я?

– Ми такі ж православні християни, як і всі, тільки ходимо до храмів, які належать до Української православної церкви, що перебуває у єдності з православними колишнього Союзу, – кажуть люди. – Ми так само любимо свою Україну, молимось за її владу, військо, воїнів, які боронять країну...

Ці люди стурбовані тим, що більшість їхніх односельчан може проголосувати за перехід їх православних громад до новоствореної митрополії, і храми перейдуть під юрисдикцію новоутвореної ПЦУ. Церковне керівництво тримається свого, прихожани звикли до своїх священиків, а ті у свою чергу мусять проявляти послух вищим церковним ієрархам і виявляти вірність Матері-Церкві. Для шанувальників УПЦ (МП), які моляться за Патріарха Московського і всієї Росії Кірілла не Константинопольський патріархат на чолі з Вселенським патріархом Варфоломієм, який визнав ПЦУ, є Матір’ю-Церквою, а – РПЦ із центром у Москві.

Разом із тим учасники «молитовного стояння» переконані, що приналежність церков до якоїсь гілки православ’я мають визначати найбільш активні віряни – ті, що будували храми, прикрашають, дбають за їх стан та збереження, постійно беруть участь у богослужбових справах, співають у хорах, ходять на вечірні і ранішні служби, допомагають священикам здійснювати чин хрещення, вінчання, похорону…

Над багаточисельним зібранням можна було побачити плакати з написами «Ми є УПЦ», «Припиніть захват храмів», «З нами Бог».

Захід був мирним, «молитовне стояння» прихожан УПЦ (МП) Волині проходило під пильним наглядом наших правоохоронців. Охороняти віче прибули також Національна гвардія та рятувальники, чергувала швидка медична допомога.

Журналісти «Волинської газети» навіть висловили здивування: для чого стільки поліції? Довкруг по всьому периметру – патрульні, автозаки, автобуси, автівки… Хіба що для охорони від якихось провокацій? На щастя, їх не виявилося. Лише невеличка група прихильників новоствореної ПЦУ на відстані від цього зібрання людей розгорнуло свій плакат: ««Путін – голова РПЦ», «Путін – патріарх РПЦ».

– Ми православні люди української церкви, – повідомили ініціатори цього пікету для наших колег із інших видань – Ми вже маємо Томос. Ми їм показуємо, що вони неправі…».

І священики, і прихожани сподівалися на зустріч з головою облдержадміністрації Олександром Савченком. Та він у цей час брав участь в обласній нараді аграріїв, що проходила в обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. До присутніх вийшов його заступник Денис П’ятигорець, але розмови не відбулося.

«Молитовне стояння» звернулося до голови Волинської обласної державної адміністрації Олександра Савченка з проханням посприяти, щоб «на Волині не було рейдерського захоплення храмів».

– Люди мають право на захист своїх релігійних переконань, – переконаний екс-начальник управління у справах релігій облдержадміністрації Геннадій Гулько. – Серед присутніх багато сільських людей старшого віку, для яких їхні храми дуже дорогі, адже знаходять там душевну відраду і втіху.

Геннадій Гулько також наголосив, що ця православна конфесія на сьогодні є самокерованою Українською православною церквою, яка до Москви ніякого діла не має.

Порозуміння у цьому питанні можна досягти тільки за духовного просвітлення і бажання вищих церковних ієрархів, але й голос їхньої  пастви ними також має бути почутий. Церква – для спасіння людей, а не для якихось своїх амбітних і корисливих цілей.

А тим часом новостворена ПЦУ на Волині розростається. Чи не щодня до неї приєднуються все нові й нові громади УПЦ (МП).

Володимир ПРИХОДЬКО,

Сергій ЦЮРИЦЬ

На фото авторів: «молитовне стояння» у Луцьку.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.5%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.4%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%