За газ майже не боргуємо

За газ майже не боргуємо

Волинь – серед лідерів в Україні за скороченням об’ємів використання газу та розрахунків за цей дорогий природний ресурс. Таке під час урядової відеоселекторної наради відзначив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

У нараді взяли участь міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех, директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, керівники НАК «Нафтогаз України», Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, Державної інспекції з контролю за цінами, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

На відеозустріч із урядовцем прибули голова облдержадміністрації Борис Клімчук, його перший заступник Олександр Башкаленко, заступник Луцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Лариса Соколовська, керівники профільних структур.

– Рівень розрахунків Волині за природний газ становить 97%. Нині за 2013-й область боргує лише 8 мільйонів гривень. Це одна із кращих ситуацій у державі, – сказав Олександр Юрійович.

Водночас, за словами віце-прем’єра, завдяки активному застосуванню енергозберігаючих технологій, зокрема у бюджетній сфері, вдалося на 7,8%, порівняно з 2012-м, скоротили споживання газу в області, в результаті чого економія блакитного палива стала суттєвою.

– Ми мусимо старатися, – відповів голова облдержадміністрації Борис Клімчук. – Насправді спрацювати непогано, хоча могло бути й краще... А той борг – це живі гроші, і ми знаємо, де вони. Зараз активізуємо роботу з оплати у Луцьку. Думаю, що до січня матимемо значно меншу цифру.

Борис Клімчук подякував Олександрові Юрійовичу за високу оцінку і їхньої роботи, і комунальників, котрі дійсно постаралися.

Загалом під час наради торкалися не лише питання сплати за газ, а й перегляду тарифів на послуги теплопостачання з урахуванням зниження ціни на блакитне паливо. Крім того,   Олександр Вілкул поставив завдання місцевим органам влади та Державній службі з надзвичайних ситуацій забезпечити під час холодів роботу соціальних патрулів та пунктів обігріву громадян.

– У зв’язку з різким похолоданням, у регіонах необхідно підготувати і за умови значного зниження температури оперативно розміщувати пункти обігріву для громадян, – сказав віце-прем’єр-міністр України. –  Також необхідно під час морозів забезпечити роботу соціальних патрулів, до яких мають входити медики, працівники соціальних служб, рятувальники, правоохоронці та волонтери.

А морози таки не за горами. Як доповів віце-прем’єру директор гідрометцентру Микола Кульбіда, у найближчі два тижні погодні умови дещо ускладняться. Очікуються різкі перепади температури від 2-6 градусів тепла до 5-10 нижче нуля. Будуть опади, на дорогах ожеледиця. А з 20 січня – різке похолодання на всій території країни.

– Вимагаю: роботи з розчистки вулиць розпочинати заздалегідь, координувати дії комунальних служб із правоохоронними органами. Буде необхідно – Уряд надасть допомогу, – пообіцяв Олександр Вілкул.

Світлана ДУМСЬКА.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

      

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%