Невловимі… грабіжники

Невловимі… грабіжники

Невловимі, бо їх ніхто не ловить?

Чотири місяці волинські силовики безуспішно розслідують розбійний напад на родину відомого адвоката, правозахисника та члена Національної спілки журналістів України Сергія Сафулька. А кінця-краю – не видно.

У ніч на 25 жовтня 2018 р. група невідомих у балаклавах проникла в будинок у с. Зміїнець Луцького р-ну, де на той час знаходилися Сергій Сафулько та його дружина Лариса Сафулько. Накинувшись на літніх людей, бандити з допомогою фізичного та морального насильства поглумилися над ними, а також забрали велику кількість грошей та інших цінностей, що зберігалися вдома… Внаслідок отриманих травм Сергій Сафулько та його дружина були змушені довгий час лікуватися…
Минуло понад 4 місяці з моменту цього резонансного злочину. На якому етапі розслідування і чи слід мріяти, що колись група розбійників постане перед судом?
Щоб з’ясувати це з першоджерел, «Волинська газета» звернулася до прокурора Волинської області Віктора Швидкого та начальника ГУ Нацполіції Волинської області Петра Шпиги.
Виявилося, що похвалитися силовикам немає чим. В усякому випадку, прикриваючись таємницею слідства, обидва відомства нічого по суті запиту не повідомили.
«У провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції у Волинській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120180301300000936 від 25 жовтня 2018 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 статті 187 КК України», – повідомив в. о. прокурора Волинської області Олексій Воробій.
Олексій Павлович, крім цього, зазначив, що «відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора». Оскільки ні його прокурорський підлеглий, ні поліцейський слідчий чомусь такого дозволу заступникові облпрокурора не надали, Олексій Воробій озвучив вердикт: «надати інформацію про хід досудового розслідування не можливо».
Справу, як відомо, розслідує слідче відділення Луцького районного відділення поліції Луцького ВП ГУНП, котре очолює підполковник поліції М. Д. Новицький. «7 листопада 2018 р. заступником начальника Головного управління поліції у Волинській області – начальником слідчого управління полковником поліції О. О. Климовським, враховуючи значний обсяг слідчих (розшукових) дій… визначено групу слідчих для здійснення досудового розслідування. Процесуальний контроль за роботою слідчої групи покладено на заступника начальника СУ ГУНП України у Волинській області капітана поліції Литвина А. А.», – це з відповіді, яку підписав… сам Андрій Литвин, хоча редакція зверталася з запитом до генерала поліції 3 рангу Петра Шпиги.
То коли ж поліція і прокуратура зберуть велелюдну прес-конференцію для журналістів, щоб гордо повідомити про розкриття цього резонансного злочину?
Вочевидь, не скоро. Або взагалі ніколи. Бо Андрій Литвин написав:\
«За результатами проведення запланованих слідчих дій, на підставі отриманих доказів буде здійснено їх об’єктивний аналіз та прийняте кінцеве законне рішення».
Як бачимо, суспільству повідомляють не про результат (чи безрезультатність) уже проведеного слідства, а говориться про «заплановані слідчі дії»…
Між тим, санкція ч. 4 статті 187 Кримінального кодексу України визначає, що «розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень» повинен каратися «позбавленням волі на строк від 8 до 15 років із конфіскацією майна».
Сам Сергій Сафулько не коментує хід розслідування. Але сказав, що ні на яке опізнання підозрюваних його не запрошували. Це означає, що поліції та прокуратурі немає кого показувати…
І раз злочин досі не розкрито, це означає, що група особливо небезпечних грабіжників не лише розгулює на волі, але й у будь-який момент може скоїти черговий напад. Хто стане наступною жертвою?

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: потерпілий внаслідок розбійного нападу Сергій Сафулько; офіс адвокатської компанії, де відомий юрист разом зі своїми колегами продовжує допомагати громадянам відстояти законність і право.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (233) - 86.9%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (7) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.4%