На особистому контролі

На особистому контролі


24 січня ц. р. «Волинська газета» надрукувала шокуючу розповідь про вбивство 17-річного мешканця с. Охнівка Володимир-Волинського р-ну. Заголовок – красномовний: «Смертельний постріл. Рушниці і цинізму». І щоб провести вичерпні слідчі дії та покарати всіх винних, справу взяли на контроль генерал поліції Петро Шпига та прокурор області Віктор Швидкий.

Фабула цієї трагічної історії банальна. Односельчанин Микола Боровець нібито в свого родича купив незареєстровану мисливську рушницю «Иж-17» та набої до неї. Поклав зброю в диван у літній кухні. Там її й знайшов його неповнолітній син… Коли ж до юнака в гості зайшов сусід Іван Сачук, прогримів смертельний постріл…
Буквального наступного дня старший слідчий слідчого відділення ВП Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області старший лейтенант поліції А. М. Береза у постанові про порушення кримінального провадження одразу озвучив основну версію – «вбивство з необережності».
Далі – більше: Миколу Боровця визнали винним за незаконне зберігання зброї та боєприпасів, але одразу в колонію не відправили. Виявляється, в Маневицькій ВК №42 не було… вільних місць!
Скандал розігрався на рівні України, тому після телесюжету центральних каналів засудженого нарешті відправили для відбуття покарання.
Але pодичі вбитого Івана Сачука вимагають притягнення до відповідальності всіх причетних до вбивства. Мало того, слідчий суддя Володимир-Волинського міськсуду О. В. Лещенко ще 16 листопада 2018 р. зафіксував низку «білих плям» у розслідуванні цієї справи офіцером поліції А. М. Березою та зобов’язав правоохоронців провести невідкладні слідчі дії!
Словом, трагедія почала забуватися, а справа – нагадувати «довгобуд». 
Тому, отримавши звернення від родичів убитого хлопця, до справи долучилася «Волинська газета», написавши про цей випадок статтю та звернувшись за роз’ясненнями дивної безхребетності слідчого та його начальників до керівництва правоохоронних органів на рівні області.
«У ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження призначені відповідні судові експертизи, проводяться слідчі (процесуальні) дії з метою забезпечення виконання вимог ст. 2 КПК України. 
23 січня 2019 р. проведено заслуховування вказаного кримінального провадження при керівництві Прокуратури Волинської області та слідчого управління ГУНП у Волинській області. Окрім того, призначено службове розслідування з метою підтвердження чи спростування фактів неналежного виконання службових обов’язків слідчим СВ Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області.
Одночасно з цим начальник Головного управління Нацполіції у Волинській області, генерал поліції 3 рангу Петро Шпига запевнив, що це «кримінальне провадження перебуває на особистому контролі керівництва ГУНП у Волинській області та прокурора області Віктора Швидкого».
Відтак, з’являється віра в те, що всі причетні до незаконного зберігання, продажу та застосування гладкоствольної рушниці та патронів до неї, будуть покарані. Бо інший варіант розвитку подій буде глумлінням над пам’яттю безневинно вбитого 17-річного Івана Сачука ще 14 січня 208 р.

Роман УСТИМЧУК.

На фото ТСН: таким був Іван Сачук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (233) - 86.9%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (7) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.4%