Через Тимошенко Коболєв втратить своє крісло?

Через Тимошенко Коболєв втратить своє крісло?


Керівника НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва звільняють. Відповідне рішення уряд затвердив після поразки у суді. Юлія Тимошенко витратила два роки, аби довести в судовому порядку – тарифи, встановлені на газ у 2016 р., необґрунтовані і незаконні.  

Контракт із Андрієм Коболєвим спливає 22 березня ц. р. і не буде продовженим. Кабмін призначив початок конкурсу на посаду нового очільника «Нафтогазу» з 23 березня 2019 р. За словами Володимира Гройсмана, конкурс буде прозорим та відкритим. 
Показово, що рішення про призначення конкурсу Кабмін ухвалює одразу після програшу суду по тарифах. 4 березня ц. р. Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Юлії Тимошенко до Кабміну, НКРЕІКП та «Нафтогазу» про  незаконне підвищення ціни на природний газ. Судовий процес тривав понад 2 роки. За цей період уряд збільшив ціну на газ з 3,6 грн до 8,5 грн за м3. І планує продовжити тарифний геноцид.
Кабінет Міністрів та «Нафтогаз» не змогли довести у суді обґрунтованість тарифів. Жодних економічних розрахунків урядовці не надали. «Телефонне право», зміна складу суду, тонни клопотань і тиск влади не зупинили справедливість. Суд визнав незаконною та недійсною Постанову Кабміну №315 з дня її прийняття. Це юридичний факт підтверджує, що тарифи можуть і будуть знижені. 
«Тепер у нас є база для того, щоб одразу після президентських виборів повернути старий порядок, коли український газ йшов українцям, та поставити вдвічі нижчу ціну на газ. Адже навіть суд визнав, що це буде правильно», – заявила Юлія Тимошенко на зустрічі у Хмельницькій обл.
Урядовці стверджують, що постанова і так втратила чинність, бо за першим підвищенням тарифів встановлені наступні. Логіка влади є дивною, адже не можуть законні рішення базуватись на злочинних! Народний депутат України Сергій Власенко наголошує, що позиція влади є нікчемною. Адже оскаржувалась сама формула підвищення цін, а не дія постанови.
«Якщо первинні тарифи не мали економічного підґрунтя, то очевидно, що і подальше зростання було необґрунтованим і незаконним», – заявив Сергій Власенко.
Зниження вартості газу призведе і до зниження комунальних тарифів. Адже більшу частину вартості опалення та гарячої води складає ціна газу. За розрахунками команди Юлії Тимошенко, ціна на газ має становити 3,55 грн за м3, яка дозволить розвідувати нові поклади газу та збільшувати його видобування, забезпечить 30% рентабельності. За таких умов Україна стрімко збільшить видобуток. Власного газу вистачить і для населення, і для української промисловості.
Але влада не планує знижувати тарифи. Навпаки, планує знову підняти вартість газу після виборів. Якщо цю владу не змінити, ціна на нього зросте ще на 43%: з 1 травня до 9,8 грн м3, а з 1 січня 2020 року – до 12,3 грн за м3. 

Сергій БИКОВ,
голова аналітичного центру ІНПОЛІТ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (233) - 86.9%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (7) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.4%