Як побороти авітаміноз

Як побороти авітаміноз

Як побороти авітаміноз
Тривалий холодний період завжди негативно позначається як на зовнішності людини, так і на її внутрішньому стані. Лущення шкіри, ламкість нігтів і випадання волосся, сонливість і апатія, втрата апетиту – усе це ознаки дефіциту вітамінів в організмі.
Пропонуємо вашій увазі кілька порад, як протистояти авітамінозу й зустріти весну з хорошим самопочуттям.

Вітаміни
Один із найважливіших елементів у нашому організмі – аскорбінова кислота або вітамін С. Він захищає організм від наслідків стресу, збільшує стійкість до інфекцій і вірусів, зменшує ефект впливу алергенів. Найбагатшими на аскорбінову кислоту продуктами є не цитрусові, а сушена шипшина (1500 мг на 100 г), червоний болгарський перець (250 мг на 100 г), чорна смородина (250 мг на 100 г), цвітна капуста (75 мг на 100 г) та садова суниця (60 мг на 100 г).
Вітаміни групи А, В, Е і D містяться у висококалорійних продуктах – таких, як м’ясо, печінка, нирки, курячі яйця, коров’яче молоко, вершкове масло і олія, хліб із борошна грубого помелу, крупи (гречана, вівсяна, пшоно, бурий рис).

Підбір вітамінного комплексу
За підбором вітамінно-мінерального комплексу при авітамінозі слід звернутися до лікаря-терапевта. Самостійно обираючи вітаміни, слід уважно ознайомитися зі складом таблеток. Краще обрати таблетки, дозування яких розраховане на кілька прийомів протягом дня, і суворо дотримуватися часу їхнього прийому. Таким чином рівень вітамінів у крові буде постійно на належному рівні.

Збалансоване харчування
При виявленні основних симптомів авітамінозу необхідно переглянути раціон харчування, відмовитися від високовуглеводної їжі (солодощі, хлібобулочні вироби, фаст-фуд) і доповнити меню корисними продуктами. Режим харчування повинен бути п’ятиразовим.
Щодня в раціоні мають бути кисломолочні продукти без вмісту фруктових добавок і цукру (кефір, ряжанка, йогурт), свіжа зелень (петрушка, кріп, люцерна, щавель, кропива, м’ята перцева), фрукти і овочі, нежирні сорти м’яса. У м’ясі міститься цинк, при дефіциті якого знижується імунітет, тому варене, тушковане або запечене в духовці м’ясо потрібно вживати щодня.
На сніданок краще приготувати кашу, а не використовувати продукти швидкого приготування. Додадуть смакових якостей і корисних властивостей вівсяній, гречаній або рисовій каші сухофрукти. Найбільш корисними сухофруктами у боротьбі з авітамінозом є чорнослив, фініки, родзинки, курага.

Корисні напої
Під час лікування і профілактики авітамінозу варто відмовитися від чаю, кави, солодких газованих напоїв і алкоголю. Набагато корисніші трав’яні і овочеві настої, ягідні збори, лікувальні чаї з листя і коренів рослин.

Спорт
Спортивна ходьба, йога, плавання, велосипедні та піші прогулянки на довгі дистанції збагачують організм киснем, приводять м’язи в тонус, сприяють адаптації до несприятливих екологічних умов. Протягом тижня спортивним навантаженням потрібно приділяти не менше 3-4 годин. Сприятливо позначаться на організмі і півгодинні спокійні прогулянки перед сном, часте провітрювання приміщення, ранкова гімнастика і перерви на 5-10 хвилин щогодини протягом робочого дня.

Фото з сайта maximum.fm.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%