Осередок духовності

Осередок духовності


Будучи у Горохові, поцікавилися у міського голови Віктора Годика роботою бібліотекарів. Віктор Леонідович висловив велику повагу до них і наголосив, що всі заклади культури він не ділить на міські і районні, адже вони працюють на імідж міста та благо його мешканців. 

Разом із журналістами він завітав до Горохівської районної центральної бібліотеки. Так і виник задум: подати детальну розповідь директора централізованої бібліотечної системи Ольги Єлісеєвої.
Бібліотечна мережа Горохівського р-ну нараховує 95 установ. З них: сфери управління культури 42 заклади (районні, міські та філії централізованої бібліотечної системи), 49 шкільних та 2 бібліотеки навчальних закладів, 1 спеціалізована бібліотека медичної установи.
Горохівська центральна районна бібліотека – це відділ обслуговування, інформативно-методичний відділ та сектор інформаційних технологій. В місті діє також районна дитяча бібліотека. Бібліотека для дорослих обслуговує 2700 абонентів, із них 850 – молодь, а – 240 пенсіонерів. Молодь любить читати твори Макса Кідрука (зустріч з ним запланована на осінь 2019 р.), Стівена Кінга, Олексія Волкова, Юрія Винничука. Люди старшого віку віддають перевагу творам Тетяни Пахомової, Світлани Талан, Катерини Гнатко, Володимира Лиса, Василя Шкляра, Олени Печорної.
Фонд бібліотеки має 39 тис. примірників книг, асортимент яких постійно поновлюється. В 2018 р. надійшло 510 книг, а з початку нинішнього –  ще 158, які закуплено Українським інститутом книги, згідно з Державною програмою комплектування літературою бібліотек України.
Бібліотека передплачує 40 назв періодичних видань. На це на 2019 р. з бюджету Горохівського р-ну використано 80 тис. грн. Передплачуємо  видання «Волинь-нова», «Волинська газета», «Всеукраїнська газета», «Вісник +К», «Програма панорама», «Твій вибір», «Експрес», «Голос України», «Урядовий кур’єр» та інші.
Завдяки тісній співпраці районної влади відділу культури райдержадміністрації, дирекції ЦБС в 2018 р. на придбання літератури для бібліотек Горохівщини використано 55 тис. грн бюджетних коштів районної ради, на 2019 р. заплановано використати на літературу 60 тис. грн.
Бібліотека – це не лише книги, і не тільки цифри. Це зустрічі з українськими письменниками та митцями: в 2018-2019 рр. із львівським казкарем Олександром Зімбою, волинським письменником Юрком Вовком, книговидавцем Святославом Пирожком, місцевою поетесою Лесею Кос, головою облорганізації НСПУ Ольгою Ляснюк та письменником  і книговидавцем Андрієм Криштальським , письменником і журналістом Сергієм Цюрицем, художником Володимиром Баранчуком. Це презентація книг Світлани Бояркевич «Міф», Євгена Сверстюка «У сяйві слова». 
В цьому році працівниками Горохівської центральної районної бібліотеки та бібліотек-філій було організовано бібліомарафон до 205-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка «Горохівщина читає Шевченка вголос». Твори Великого Кобзаря, зокрема, звучали з вуст голови райдержадміністрації Юлії Гринчук, міського голови Віктора Годика, сільських, селищних та міських голів Горохівщини, бібліотекарів районної бібліотеки, відомих людей краю. 
Позитивному іміджу бібліотек сприяє участь наших користувачів у конкурсах: всеукраїнських «Мої права – моє життя», «Бібліотека моєї мрії», обласних: літературному конкурсі «Думи і мрії» (1 місце у 2018 р. Юрій Данилюк, користувач Берестечківської бібліотеки для дітей, твори якого увійшли до збірника «Світязь» в 2019 р.), «Казку складаю сам», «Герої серед нас», «Лідер читання», районному конкурсі лялькових театрів «Різдвяна казка».
Тут діє літературний клуб «Натхнення», де займаються поети-початківці. Окремі члени клубу видали свої книги – це горохівчанка Леся Кос та жителька с. Підбереззя Анна Бурнейко. Керівник клубу – завідувач відділом обслуговування ЦРБ Надія Бочковська.
Завдяки участі в грантових угодах, бюджетним та позабюджетним коштам, в центральній районній бібліотеці діє Пункт вільного доступу до мережі Інтернет, де є 9 комп’ютерів та технічне обладнання.
Бібліотека проводить багато цікавих масових заходів: історична година «Я України син» (до дня народження Степана Бандери), літературні посиденьки «На гостині у Лесі» (до дня народження Лесі Українки), патріотична година «Їх серця б’ються на небесах» (вшанування Героїв Небесної Сотні); презентація книжкових виставок «Добровольці Божої чоти» (захисникам Донецького аеропорту), «Крути – бій за майбутнє», «Волонтерство – це стан душі» (до міжнародного дня волонтера).

Ольга ЄЛІСЄЄВА,
директор Горохівської централізованої 
бібліотечної системи.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%