Сьогодні Всесвітній день Землі та Міжнародний день лісу

Сьогодні Всесвітній день Землі та Міжнародний день лісу

У Нью-Йорку – Дзвін Миру, а на Волині – Лісівничо-молодіжна наукова конференція

Сьогодні в Нью-Йорку, у штаб-квартирі ООН, задзвонив Дзвін Миру, відлитий з монет, медалей та інших почесних знаків, які пожертвували для нього діти та відомі люди з різних країн. Він закликав берегти мир і любити свою землю. Так розпочалося відзначення Всесвітнього дня Землі та Міжнародного дня лісу на нашій планеті.

У Волинському ОУЛМГ цього дня пройшла Лісівничо-молодіжна наукова конференція «Відтворення, охорона і раціональне використання лісових ресурсів». Ініціаторами її проведення стали Волинська обласна організація ТЛУ, Наукова рада при ВОУЛМГ та Лісівничий молодіжний центр.

У конференц-залі попри студентів та школярів зібралися також науковці СНУ імені Лесі Українки, Луцького НТУ, Шацького лісового коледж імені Валентина Сулька, представники Волинського ОУЛМГ, управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, лісоводи-практики державних лісогосподарств, журналісти.

Зі словами привітання до учасників Лісівничої науково-практичної конференції звернулися голова та вчений секретар Наукової ради при ВОУЛМГ – к. с. г. н, доцент кафедри лісового та садово паркового господарства біологічного факультету СНУ імені Лесі Українки Анатолій Гетьманчук та начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ, голова обласної організації ТЛУ Борис Бабеляс. Вони нагадали присутнім, що Всесвітній день Землі був проголошений Генеральним секретарем ООН у березні 1971 року і відзначається щорічно в день весняного рівнодення. Також цього дня у світі відзначається і Міжнародний день лісу. Ця пам'ятна дата і свято були засновані Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН (ФАО) з ініціативи Європейської конфедерації сільського господарства також в 1971 році. Під час їх святкування у світі проводяться різноманітні екологічні конференції, виставки про природу, акції з прибирання та посадки дерев.

– До їх проведення сьогодні долучаємося і всі ми, – мовив Анатолій Іванович. – Адже любимо землю і ліси, дбаємо і вболіваємо за них.

– Сьогодні ліси займають близько третини земної суші, а їх загальна площа становить 38 мільйонів квадратних кілометрів, – нагадав Борис Бабеляс. – Половина – це тропічні ліси, а четверта частина розташована в північній півкулі. Ліси займають також третину території Волинської області. Тож сьогодні і піде про них розмова.

Координатор Лісівничого молодіжного центру (діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ») Валентина Юхимчук нагадує, що ліси відіграють найважливішу роль у формуванні складу атмосфери, переробляють шкідливі викиди, беруть участь у формуванні клімату планети, роблять значний вплив на водообмін, допомагають зберегти родючість ґрунтів і ландшафти. Крім цього, ліси – місце проживання величезної кількості різних видів тварин. Також додає, що у багатьох країнах світу разом з Міжнародним днем лісу та Днем Землі відзначається також День дерева. Садять дерева і на Волині. А тут проводиться лісівничо-молодіжна наукова конференція з нагоди Міжнародного дня лісу під гаслом: «Відтворення, охорона і раціональне використання лісових ресурсів».

На неї були запрошені начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко, голова Наукової ради ВОУЛМГ Анатолій Гетьманчук, члени Наукової ради, науковці, студенти, вихованці учнівських лісництв, педагоги, лісівники.

Першим доповідає учень 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Полиці Камінь-Каширського району Назарій Прокопчук. Тема його доповіді – «Використання безпілотних апаратів у лісовому господарстві». Робота змістовна, конкретна, ілюстрована світлинами. Назарій минулого року здобув друге місце у конкурсі на кращий дендропарк, сквер та алею. Цього разу приїхав на конференцію з татом – директором Полицівської ЗОШ І-ІІІ ст. Романом Петровичем Прокопчуком.

Доповідає на одному диханні, відповідає на запитання присутніх науковців. Анатолій Гетьманчук вже запрошує його до свого вишу, хоча хлопець ще тільки навчається у 9 класі.

Цікавою виявилася і наукова робота студента Луцького національного технічного університету Ореста Мороза. Її тема: «Аналіз садово-паркового мистецтва Волині». Науковим керівником виступила викладач ЛНТУ Наталя Ковальчук.

Шацький коледж для участі у науковій конференції відрядив до обласного центру троє студентів – третьокурсника Владислава Мальцева, першокурсницю Марію Зінчук та четвертокурсника Максима Вовчика. Теми їх досліджень відповідно – «Динамічні процеси в лісах ДП «Шацьке УДЛГ», «Короїд наступає» (на прикладі Скулинського лісництва ДП «Ковельське ЛГ») та «Оптимальна ємність мисливських угідь ДП «Городоцьке ЛГ». Керівниками їх наукових робіт виступили викладачі спецдисциплін лісового профілю лісоколеджу Леся Арват (вона приїхала зі студентами і до ВОУЛМГ), Галина Сахарук (к. с. г. н.) та Лілія Вирович. А ось вихованка Любешівського учнівського лісництва (воно діє при ЗОШ І-ІІІ ст. на базі ДП «Любешівське ЛМГ») Софія Гук доповідала про «Експансію бобра річкового на території НПП «Прип’ять – Стохід». Їй допомагала у викладі матеріалу її однокласниця Кароліна Панікарчук. Керівник учнівського лісництва, вчитель основ здоров’я Любешівської ЗОШ Людмила Шептур задоволена, що діти можуть набути ось такий досвід участі в науковій конференції, а ще поспілкуватися зі своїми ровесниками та студентами, також науковцями і лісівниками.

Відповідально поставилися до написання наукової роботи і вихованці Здомишельського учнівського лісництва, що діє при Ратнівському ЦДЮТЛ на базі місцевого лісництва ДП «Ратнівське ЛМГ». Тема їх дослідження: «Лісовідновлення та лісорозведення у базисному лісовому розсаднику ДП «Ратнівське ЛМГ».

– Щоб написати цю роботу, юним науковцям десятикласникам Валерії Серпутько та Іванні Харковець довелося перегорнути не одну книжку, попрацювати в Інтернеті, особисто побувати у базисному лісовому розсаднику ДП «Ратнівське ЛМГ», – розповідає керівник учнівського лісництва Людмила Оніщук. – Надзвичайно допоміг дітям начальник лісорозсадника Григорій Козел, його лісокультурниці, які провели дітям не тільки екскурсію, а й поділилися секретами своєї роботи, допомогли з аналізом практичного матеріалу.

Інженер лісового господарства ДП «Ратнівське ЛМГ» Володимир Михалевич, котрий приїхав разом з юними лісівниками на конференцію, не приховує зацікавленості господарства у співпраці з юними науковцями, каже, що їх робота обов’язково перейде у практичну площину. Самі ж юні науковці, поспілкувавшись з к. с. г. н., доцентом кафедри лісового та садово паркового господарства біологічного факультету СНУ імені Лесі Українки Василем Войтюком, вже намітили для своєї наступної наукової роботи нову тему, пов’язану з впливом кременю на вирощування лісових культур.

Надзвичайно тепло про учнівські і студентські науково-дослідні роботи відгукнулися головний спеціаліст управління освіти, науки і молоді Волинської облдержадміністрації Оксана Малащук, прес-секретарі ВОУЛМГ, члени Наукової ради Світлана Думська і Сергій Цюриць, керівник Лісівничого молодіжного центру Валентина Юхимчук, головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів ВОУЛМГ Олександр Боровицький, викладач Луцького НТУ Наталя Ковальчук.

А головним сюрпризом цього дня стало вручення Назарію Прокопчуку диплома та грошової винагороди за зайняте ІІ місце в обласному конкурсі дендрологічних парків, скверів і алей. А це понад 12 тисяч гривень. Їх за дорученням начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка юному науковцю і дизайнеру вручив голова обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс.

– На що потратиш зароблені кошти? – поцікавилися у хлопця.

– На навчання! – була впевнена відповідь.

До речі, Назарій за цей час встиг завоювати срібло ще й у всеукраїнському конкурсі. А спроектована ним алея Герою успішно висаджена на подвір’ї рідної школи.

Попри наукової конференції 21 березня в Україні розпочалася 14-та акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках». Тож до Всесвітнього дня Землі, Міжнародного дня лісу та Дня дерева було висаджено також тисячі сіянців та саджанців сосни, модрини, дуба, берези та інших лісових порід, а в школах відбулися лісові уроки.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.5%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.4%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%