Захист виборчих прав

Захист виборчих прав

У Луцькому міському центрі зайнятості проведено правоосвітній захід з роз'яснення виборчих прав для учасників АТО

 28 березня працівники юстиції Волині Микола Герасимик, Зоряна Лукашук разом з представником Регіонального центру з надання БВПД в області Іриною Кушпетюк та омбудсменом з захисту виборчих прав Громадянської мережі “ОПОРА” у Волинській області Євгенією Коваленко провели правоосвітній захід з роз'яснення виборчих прав.

Захід проведено у рамках  інформаційної кампанії “Я маю право голосу” загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я маю право!” за сприяння керівництва Луцького міського центру зайнятості для учасників антитерористичної операції. 

Під час зустрічі юристи ознайомили усіх учасників заходу із основами виборчого процесу, а також як реалізувати своє виборче право.

Юристи також звернули особливу увагу на адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення під час голосування.

Заступник начальника управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Управління юстиції  Микола Герасимик акцентував увагу присутніх на забезпечення кожним громадянином свого виборчого права, та, зокрема, як потрапити до списку виборців після 25 березня?

– Для цього, – за його словами, – необхідно подати адміністративний позов до місцевого загального суду за  місцезнаходженням виборчої комісії. Далі, не пізніше як за два дні до голосування подати позовну заяву, тобто, до 28 березня включно. Суд вирішує такі справи протягом двох днів, але не пізніше ніж за два дні до виборів. Якщо заява надійде до 24 години сьогодні, 28 березня, то рішення має бути ухвалене негайно. Судовий збір, при цьому, сплачувати не потрібно, - відзначив Микола Герасимик.

Необхідно зазначити, що зустріч пройшла у дружній невимушеній обстановці у формі діалогу. Дякуємо нашим партнерам за організований захід.

Серед учасників були поширені інформаційні матеріали кампанії “Я маю право голосу”.

Богдана ДОВГОПОЛОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%