Вибори
У народу України буде гарний Президент
У Луцьку +18! Місто, за рідким виключенням, познімало з голів хустини і шапки. Легко зодягнуті не тільки діти і молодь, а й старші жителі обласного центру. На площах, сквериках та вулицях люди діляться враженнями від виборів. Зараз у Луцьку – пік голосування. Адже чимало виборців іде на вибори після ранкових молитов у храмах обласного центру.
Ми також завітали на виборчу дільницю №071054. Після офіційної реєстрації, взяли коротке інтерв’ю у голови виборчої дільниці Наталії Табак , членів комісії, спостерігачів, виборців.
– О котрій годині відкрилася виборча дільниця?
– На нашій дільниці голосування розпочалося о 8-ій ранку, – каже Наталя Василівна.
– Першим виборцем був чоловік чи жінка?
– Віддати свої голоси за своїх кандидатів прийшов одразу цілий гурт чоловіків і жінок. Навіть не можу сказати, хто із них першим проголосував. Головне, що виборчий день у нас розпочався вчасно і досить активно.
– Першою все ж була жінка… – долучається до розмови секретар виборчої комісії Валерій Нерубайлов.
– Чи не було черг за бюлетенями?
– Впродовж цього ранку був стабільний наплив виборців, – продовжує розповідь голова виборчої комісії. – Черг, як самі бачите, нема. На 11 ранку у нас проголосувало 230 осіб. Загалом же свої голоси за майбутнього президента України мають віддати 1906 осіб.
– Йдучи до вас, бачив, як побіля дільниці пригальмувала автівка, з якої при допомозі супроводжуючих вийшла поважного віку людина із паличкою в руках. Важко, але свій шанс цей виборець не втратив завдяки опіці близьких людей. А чи є серед ваших виборців такі, що на дільницю дістатися не можуть?
– Так. Таких виборців на нашій дільниці – дванадцятеро. До них додому вже пішли члени виборчої комісії. Завітають до усіх дванадцяти і вони зможуть також обирати у Президенти свого кандидата.
– Як працюється членам виборчої комісії?
– Досить комфортно. Як бачите, Луцький педагогічний коледж надав нам простору залу. Тут досить місця не тільки для столів, за якими працюють члени виборчої комісії, а й для численних закритих кабінок, де виборці можуть поставити позначку навпроти свого кандидата у бюлетені, та прозорих урн, також залишається ще вільний простір для комфортної роботи спостерігачів?
– Яка чисельність вашої команди?
– На цій дільниці працює 18 членів виборчої комісії, зареєструвалося 9 спостерігачів. Ви – перший журналіст, який відвідав нашу дільницю.
– Я у вас ще й буду голосувати, – мовлю. – Але перед цим прошу вашого дозволу зробити кілька світлин для «Волинської газети».
Отримавши такий дозвіл, зробив цілу фотосесію: члени комісії – за роботою, виборці – отримують бюлетені, спостерігачі – контролюють законність голосування. Помітив, що багато з дорослих прийшли на дільницю сім’ями, з дітьми чи онуками. Що ж, зі мною також прийшов старшенький онук Максим, який проходить «стажування юного виборця» вже не вперше. Громадянський і політичний досвід нашим дітям і онукам обов’язково піде на користь. Дитячі ручки разом із руками дорослих тримають бюлетені, опускають їх в урни, посвідчуючи, що Президента ми обираємо разом – і для дорослих, і для дітей. Хотілося б, аби Президенти це знали і були відповідальними не тільки перед нами, дорослими виборцями, а й перед ось цими маленькими громадянами, задля яких усі ми й живемо.
– Як іде голосування? – запитую у членів комісії, що спостерігають за ходом голосування. – Чи всі дотримуються виборчих правил?
– За цей час ніяких порушень ми не зафіксували, – розповідає Микола Бухарець. – Люди ведуть себе досить спокійно, врівноважено, мають піднесений настрій, святково одягнуті. Важко навіть сказати, чи це їх звичний недільний настрій, а чи на них так позитивно впливають вибори.
– Вибори Президента відбуваються раз у п’ять років, – каже дехто з останніх. – І це єдиний день, коли наш голос може вирішити долю котрогось із претендентів у Президенти. Звісно ж, кожен має свої симпатії і мріє про обрання Президентом свого улюбленця, але загалом для усіх громадян України – це таки свято, бо почуваєшся потрібною Людиною, Громадянином, від якого залежить майбутнє України.
Багато хто з виборців після голосування зупиняються на вуличках, щоб обговорити серед кола знайомих свій «президентський день», декотрі відкрито говорять про свій вибір, аргументують, чому саме так проголосували.
Судячи з уривків розмов, кожен із них віддав свій голос за людину, яку вважає здатною подбати за державу і кожного із громадян. А дехто ще й уточнював: «Ніколи б не продав свій голос ні за тисячу, ні за десять, ні…» Про мільйони, звісно, не йшлося, але люди свідомі того, що продавати свій голос на виборах, навіть коли у тебе скрута, – це нашкодити насамперед самому собі, своїм рідним, друзям, усьому народові, бо ж за витрати на «купівлю голосів» підкупник-президент у майбутньому з того ж «продажного виборця» здере сім шкур.
Особисто автор цих рядків, віддавши фотоапарат на зберігання членам виборчої комісії – у кабінках для таємного голосування навіть журналістам «Волинської газети» фотографувати забороняється, перечитавши довгий список кандидатів, серед яких чимало гарних політиків та патріотичних людей, навіть дещо розгубився. Думаю, з такою ситуацією стикається ледь не кожен виборець. Ніби й обдумав за кого голосувати, давно обговорив якості своїх улюбленців з найбільшими друзями і навіть встиг подебатувати на предмет достойності тих чи інших претендентів з їх опонентами чи й супротивниками, а ось тут, у «президентській кабінці» – рука не поспішає ставити плюсик чи хрестик навпроти «Долі» претендента у Президенти. Тож автор цих рядків пригадав поради усіх друзів і мудреців, які радять у таких випадках «голосувати серцем або ж розумом», а ще краще «Серцем і розумом», або ж «розумним серцем чи сердечним розумом!». І… нічого з цього не вийшло. Серце – за одного, розум – за іншого… Отож, аби не сварити серце із розумом, а розум із серцем довелося долучити до цих двох ще й власну інтуїцію. І віриться, що у нас із онуком буде Президент, котрий любитиме свій народ, захищатиме країну і дбатиме про кожного, мов батько про рідну дитину.
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Гриблянка по-закарпатськи Ухилянт не розкаявся Родині загиблого Сергія Демчука вручили посмертну нагороду Героя Остання путь Василя Мазурика Як «годує» ліс Представники влади Волині вклонились памʼяті видатного державотворця На Волині трапилось три ДТП з постраждалими Волинська ОВА підписала Меморандум про співпрацю з ТзОВ «Ю-Контрол» Ворог отруїв дружину керівника ГУР? Новий потяг до Будапешта та Відня буде їхати через ЛуцькІнтерв'ю


- Опитування
- Результати